uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد مرکز نوآوری شاهد به امضا رسید

0 13ایسنا/خراسان جنوبی در نشست تشکل های ایثارگری با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که با حضور استاندار همراه بود، تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد مرکز نوآوری شاهد به امضا رسید. 

تفاهم نامه همکاری فی ما بین بنیاد شهید و امور ایثارگران، پارک علم و فناوری و مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، عصر امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن به امضا رسید. 

به گزارش ایسنا، براساس سیاست‌های رئیس بنیاد شهید کشور و در راستای حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و نیز ایجاد بستر مناسب برای اشتغالزایی ایثارگران به صورت پایدار، این تفاهم نامه‌ها در استان‌ها منعقد می‌شود. 

با ایجاد این مراکز، زمینه لازم برای شکوفایی توان و ظرفیت و ارائه پیشنهادات و طرح‌های ایثارگران با دانش و تحصیلات فراهم می‌شود. 

موضوع این تفاهم نامه؛ همکاری و تعاملات هم افزار در راستای شکل گیری و توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در جامعه هدف شامل اعضای بنیاد شهید و ایثارگران از طریق به ایجاد زیرساخت‌های فیزیکی مورد نیاز، اختصاص فضای کار، ایجاد و شکل گیری استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین مبتنی بر فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان، توسعخ توانمندی اعضاست. 

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، ایجاد زمینه مناسب بروز خلاقیت و بستر رشد و پرورش ایده‌های نو بر مبنای دانش در حوزه های فعالیت و مأموریت مرکز دانش پژوهان، بنیاد و پارک، شناسایی، ارزیابی، پذیرش، توسعه و حمایت از ایده‌ ها، محصولات نوآورانه و فناورانه پژوهشگران، دانشجویان، فناوران، مخترعین و صاحبان کسب و کارهای نوآور در حوزه های فعالیت و مأموریت مرکز دانش پژوهان، بنیاد و پارک است.

گفتنی است‌؛ در حال حاضر با وجود سه سال فعالیت مرکز دانش پژوهان، هزار تیم استارتاپی ویژه جامعه ایثارگری در کل کشور فعال هستند.

انتهای پیام منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب