uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

سری گلکسی S23 با حافظه UFS 4.0 و رم LPDDR5x عرضه می‌شوند

0 7
گلکسیS23، +S23 و S23 اولترا شب گذشته با قابلیت‌های بیشتر و البته افزایش قیمت رونمایی شدند. این گوشی‌های با تراشه اختصاصی اسنپ‌دراگون ۸ نسل ۲ اورکلاک شده روانه بازار می‌شوند. با این‌حال علاوه بر تراشه بهتر، سری گلکسی S23 با حافظه داخلی و حافظه رم سریع‌تر هم عرضه می‌شود که تأثیر فراوانی بر سرعت و روانی تجربه کاربری خواهد داشت.

حافظه داخلی UFS 4.0

سامسونگ اردیبهشت‌ماه امسال از حافظه‌های جدید UFS 4.0 رونمایی کرد. این حافظه سرعت خواندن و نوشتن به ترتیب ۴۲۰۰ و ۱۲۰۰ مگابایت بر ثانیه را در گلکسی‌های جدید به همراه می‌آورد. به این ترتیب سرعت حافظه سری گلکسی S23 نسبت به اغلب پرچم‌داران رقیب بالاتر خواهد بود. استاندارد پیشین UFS 3.1 سرعت نوشتن مشابه اما سرعت خواندن ۲۱۰۰ مگابایت بر ثانیه (نصف UFS 4.0) را فراهم می‌کرد.

البته گفتنی است حافظه UFS 4.0 روی همه اعضای خانواده گلکسی S23 به جز نسخه پایه ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی S23 عرضه می‌شود. پس اگر سریع‌ترین عملکرد را می‌خواهید نسخه‌های ۲۵۶ گیگابایتی یا بالاتر را خریداری کنید.

حافظه رم LPDDR5x

سامسونگ اولین رم‌های LPDDR5x را سال گذشته معرفی کرد و امسال آن‌ها را ارتقا داد. حالا برای اولین بار شاهد به‌کارگیری این نوع حافظه رم در سری گلکسی S23 هستیم. این حافظه سرعتی معادل ۸۵۳۳ مگابیت بر ثانیه را در اختیار گوشی قرار می‌دهد که ۳۳ درصد نسبت به LPDDR5 سریع‌تر محسوب می‌شود. به این ترتیب مالتی‌تسکینگ سرعت بیشتری خواهد داشت.

گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس با ۸ گیگابایت رم LPDDR5x به بازار عرضه می‌شوند. این درحالیست که اگر نسخه ۵۱۲ گیگابایتی و یا یک ترابایتی گلکسی S23 اولترا را خریداری کنید، به ۱۲ گیگابایت از این رم پرسرعت دسترسی خواهید داشت.


منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب