uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

بیل گیتس: ترجیح می‌دهم به تهیه واکسن کمک کنم تا به مریخ بروم

0 15بیل گیتس، بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که ترجیح می‌دهد به جای رفتن به مریخ، به تهیه و حمایت از تولید واکسن‌هایی که جان‌ افراد را نجات می‌دهد، بپردازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، بیل گیتس با اشاره به این نکته که فکر نمی‌کند سفر به مریخ استفاده خوبی از پول باشد، گفت: شما می‌توانید واکسن سرخک را بخرید و با ۱۰۰۰ دلار به نجات جان انسان‌ها کمک کنید. وی همچنین گفت که فکر می‌کند ایلان ماسک تأثیر مثبتی از طریق تسلا داشته است، اگرچه این کار بشردوستانه نیست.

گیتس در مورد اینکه اولویت‌هایش با یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین متفاوت است، اظهار داشت که ترجیح می‌دهد به تولید واکسن‌های نجات‌دهنده زندگی افراد بپردازد تا اینکه برای رفتن به مریخ هزینه کند.

وی این اظهارات را در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی که روز پنجشنبه منتشر شد و در آن «آمل راجان» از این میلیاردر پرسید که آیا ایلان ماسک (بنیانگذار تسلا) را تشویق می‌کند تا به «باشگاه انسان‌دوستان بزرگ» (با اشاره به گیتس، وارن بافت و جف بزوس) بپیوندد، بیان کرد.

گیتس در مورد ماسک گفت: بله، فکر می‌کنم روزی او یک انسان‌دوست بزرگ خواهد شد. چیزهایی مانند تسلا حتی بدون اینکه نوعی بشردوستی باشد، تأثیر مثبتی دارد. اما در پایان، فکر نمی‌کنم به جز چند بار رفتن به مریخ او بخواهد آن پول را برای خودش خرج کند. فکر می‌کنم در نهایت ماسک با استفاده از نبوغ خود، به یک انسان‌دوست تبدیل خواهد شد.

وی همچنین گفت که رفتن به مریخ استفاده خوبی از پول نیست و افزود: در واقع هزینه رفتن به مریخ بسیار گران است. شما می‌توانید واکسن سرخک بخرید و با ۱۰۰۰ دلار جان افراد را نجات دهید و همین امر شما را به نوعی تحریک می‌کند و می‌گوید به مریخ نرو.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مؤسسه غیرانتفاعی که توسط گیتس و همسر سابقش ملیندا فرنچ گیتس تأسیس شده است، میلیاردها دلار صرف تحقیق، توسعه و تحویل واکسن به فقیرترین کشورهای جهان کرده است. گزارش این بنیاد نشان می‌دهد، بنیاد آنها میلیاردها دلار برای ریشه‌کن کردن فلج اطفال در سراسر جهان و گسترش دسترسی به واکسن‌ها، هزینه کرده است.

گیتس، همراه با فرنچ گیتس و بافت، همچنین «Giving Pledge» را تأسیس کردند که از طریق آن برخی از ثروتمندترین افراد جهان قول داده‌اند که بیشتر دارایی خود را در راه کمک به بشر اهدا کنند.

ماسک که اغلب در رتبه‌بندی ثروتمندترین فرد جهان قرار می‌گیرد، در سال ۲۰۱۲ نیز این تعهد را امضا کرد. سال گذشته، ماسک یک کمک ۵.۷ میلیارد دلاری از سهام تسلا به «بنیاد ماسک» که در سال ۲۰۰۲ با برادرش کیمبال ماسک راه‌اندازی کرد، اهدا کرد. ماسک قبلاً گفته بود یافتن راه‌هایی برای اهدای پول که واقعا متفاوت باشد، دشوار است. در سال ۲۰۲۱، گزارش Vox نشان داد که ماسک ۰.۰۵ درصد از ثروت خود را برای امور خیریه اهدا کرده است.

گیتس و ماسک در گذشته به طور علنی در مورد کووید-۱۹، نحوه رسیدگی به تغییرات آب و هوایی و سفر فضایی اختلاف نظر داشتند.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب