uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو ؛ سینماگران معطل شما انحصارگران نیستند!

0 10


طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو بحث‌برانگیز شد. ماجرای درخواست رییس سازمان صداوسیما مبنی‌بر فیلتر کردن فیلیمو چیست؟

رییس سازمان صداوسیما طی درخواستی خواهان فیلتر کردن فیلیمو شد. این مسئله با طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو همراه شد و گفتند ما سینماگران کار خود را بلدیم و در این امور دخالتی نکنید. روزنامه اطلاعات همچنین از اختلافات میان سازمان صداوسیما و ساترا صحبت کرد و تنش برسر فیلیمو را نیز به این مسئله ربط داده است.

کریپتال گلوبال

بیشتر بخوانید: حمایت وزیر ارشاد از تقویت شبکه نمایش خانگی همزمان با طرح فیلترینگ فیلیمو!

طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو

روزنامه اطلاعات به درخواست رییس سازمان صداوسیما از رییس دولت مبنی بر فیلتر کردن فیلیمو واکنش نشان داده و به کنایه نوشته است: «اهالی سینما کار خود را بلدند و بیکار نمی‌مانند.»

به گزارش اطلاعات، در روزهای گذشته اخباری از اختلافات میان سازمان صداوسیما و مجموعه «ساترا» با برخی پلتفرم‌های نمایش خانگی در رسانه‌ها منتشر شده که انتشار نامه عجیب رئیس سازمان صداوسیما برای مسدودشدن یکی از این پلتفرم‌ها متناقض با توصیه و تذکر مهم رهبر انقلاب تعریف می‌شود.

واضح است که مجموعه بزرگ صداوسیما باید در کنار فعالیت‌های جدید و نوسازی ساختاری و محتوایی، حامی بخش خصوصی برای تولید و نمایش آثار مختلف باشد، نه اینکه بازیگران جدید عرصه تولید و نمایش را که دست برقضا در میان مردم محبوبیت دارند و اقبال نسبی خوبی در داخل و خارج کشور به دست آورده‌اند، به بهانه‌های مختلف مثلا فرار یک بازیگر از کشور با چالش روبرو کند چرا که تجربه نشان داده تولیدکنندگان اصلی این عرصه، کارمندان صداوسیما یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیستند.

طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو


این روزنامه در ادامه تاکید کرده است:

اهالی صنف سینما در دوره‌های مختلف، کار اصلی خود را بلدند و راه را برای تولید و عرضه پیدا خواهند کرد! در واقع اگر مسیر خود را از صداوسیما جداکنند؛ معطل و بیکار نمی‌مانند! آنچه این روزها بیش از هرچیز اذهان عمومی را درگیر کرده، حس «انحصارطلبی» و «رقابت کاذب» صداوسیما با پلتفرم‌های تولید و نمایش خانگی است که قطعا با وجود حمایت ویژه ارکان مختلف نظام از صداوسیما، عرصه رقابت را برای بنگاه‌های خصوصی که اتفاقا در دنیای نوین ارتباطات، که به نوعی دانش‌بنیان هم محسوب می‌شوند، هر روز تنگ‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره طعنه اطلاعات به درخواست فیلترینگ فیلیمو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب