uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

اتصال آزمایشی پیام رسان‌های داخلی با موفقیت انجام شد

0 9


دی ماه گذشته بود که وزیر ارتباطات وعده داد به دلیل یکپارچگی هر چه بیشتر پیام‌رسان‌های داخلی و آسان‌تر کردن استفاده از آنها، مراتب اتصال این شبکه‌ها به یکدیگر انجام خواهد شد. حالا معاون وزیر ارتباطات در پیامی اعلام کرده که اولین آزمایش اتصال ایتا و بله با موفقیت انجام شده است.

فارغ از مشکلات فنی و بسیاری موارد دیگر، انبوه پیام‌رسان‌های ایرانی یکی از عمده مشکلات آنهاست که بارها از سوی منتقدان اعلام شده است. در این شرایط کاربران باید انبوهی از پیام‌رسان‌ها را روی دستگاه‌های خود نصب کنند تا بتوانند با افراد دیگر ارتباط داشته باشند.

در همین رابطه بخوانید:

وزیر ارتباطات زمان اتصال پیام‌ رسان‌های داخلی به یکدیگر را اعلام کرد

همانطور که عنوان شد اوایل دی ماه گذشته عیسی زارع پور به صورت رسمی اعلام کرد که تیم‌های توسعه فنی نرم‌افزارهای پیام رسان داخلی در حال کار هستند تا شرایط را برای ارسال پیام به پیام‌رسان‌های دیگر میسر کنند.

از نظر فنی انجام این کار نیاز به استفاده از پروتکلی یکپارچه برای ارتباط میان پلتفرمی دارد که یکی از راه‌های آن استفاده از پروتکل انتقال پیام یا MXP است.

جدای از بحث‌های مطرح شده و وجود مخالفان و موافقان این طرح، بنابر اعلام امیر لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات، شب ۱۲ بهمن ماه، امکان اتصال دو پیام رسان بله و ایتا از طریق پروتکل MXP با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است. لاجوردی ابعاد فنی و نحوه دقیق اتصال و استفاده کاربران از این قابلیت را اعلام نکرده ولی بنابر تجربیات گذشته باید گفت به احتمال فراوان نیاز به بروزرسانی نرم‌افزار در دو لایه اپلیکیشن و سرور ضروری است.

نکته دیگر این است که در این میان یک سرور MXP به صورت عمومی تعریف خواهد شد که بتواند بهترین مقصد را برای رساندن پیام از مبدا به مقصد انتخاب کند که عملکرد آن قابل تنظیم به صورت دستی یا خودکار خواهد بود.

هنوز زمان عرضه عمومی یا پیوستن پیام‌رسان‌های دیگر به این پروژه به صورت رسمی اعلام نشده است.

نظر شما در مورد اتصال پیام‌رسان‌های داخلی به یکدیگر چیست؟ آیا این روش موجب تمایل بیشتر کاربران به این جایگزین‌های داخلی واتساپ، تلگرام و دیگر پیام‌رسان‌های خارجی خواهد شد؟منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب