uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

اولین تصویر اکسپریا ۱ مارک ۵ با طراحی تکراری منتشر شد

0 9
سونی ظاهرا قرار است گوشی اکسپریا ۱ مارک ۵ را در نمایشگاه MWC 2023 معرفی کند. حالا در آستانه این رویداد اولین تصویر آن فاش شده که دید بسیار خوبی از طراحی این گوشی در اختیار ما قرار می‌دهد.

با مقایسه تصویر اکسپریا ۱ مارک ۵ با مدل قبلی یعنیXperia 1 IV می‌توان مشاهده کرد که دوربین مدت زمان پرواز (ToF) و سنسور مادون قرمز RGB از روی مارک ۵ حذف شده‌اند‌. بنابراین فقط سه دوربین بزرگ در پنل پشتی باقی مانده‌اند که از نظر ابعاد بزرگتر از دوربین‌های مارک ۴ به نظر می‌رسند. ظاهرا دوربین پایینی از نوع پریسکوپ خواهد بود و فلاش LED نیز به داخل ماژول دوربین انتقال یافته است. این فلاش، در مدل قبلی خارج از ماژول دوربین قرار داشت.

تصویر اکسپریا 1 مارک 5

همچنین می‌توان لوگوی NFC را در سمت راست جزیره دوربین مشاهده کرد. این نشان می‌دهد که تصویر امروز متعلق به نسخه جهانی اکسپریا ۱ مارک ۵ است. اگر این گوشی متعلق به بازار ژاپن بود لوگوی Felica به جای آن قرار داشت.

طبق شایعات، اکسپریا ۱ مارک ۵ مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ خواهد بود. البته مارک ۵ همچنین باریک‌ترین گوشی دنیاست که از این تراشه استفاده خواهد کرد و این ویژگی می‌تواند آن را تبدیل به جذاب‌ترین گوشی بازار بکند‌. ضمنا سونی از یک سیستم خنک‌کننده در داخل مارک ۵ استفاده خواهد کرد که ممکن است ضخامت آن را تاحدودی تحت تاثیر قرار دهد.

تصویر اکسپریا 1 مارک 5

به هر حال، گوشی اکسپریا ۱ مارک ۵ در رویداد MWC 2023 معرفی خواهد شد و فقط چند هفته تا آن زمان باقی مانده است. انتظار می‌رود که تا آن موقع جزییات بیشتری درباره این گوشی فاش شود.


منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب