uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

پیروزی گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا در مقابل آیفون ۱۴ پرو مکس در تست گرافیکی

0 16


سامسونگ گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا را با تراشه Snapdragon 8 Gen 2 با فرکانس پردازنده و گرافیک بالاتر به میدان فرستاده است. این گوشی به همین دلیل عملکرد بسیار خوبی در بنچمارک‌ها به ثبت می‌رساند و تا دو برابر در بخش گرافیکی از نسل قبل بهتر عمل می‌کند. اکنون عملکرد گوشی اس ۲۳ اولترا با آیفون ۱۴ پرو مکس مقایسه شده است.

آیفون ۱۴ پرو مکس را باید مهم‌ترین رقیب سامسونگ دانست. کره‌ای ها برای نزدیک کردن عملکرد پرچم‌دار خود به سری آیفون ۱۴ پرو، گوشی های سری گلکسی اس ۲۳ را به تراشه Snapdragon 8 Gen 2 اختصاصی مجهز کرده‌اند که عملکرد بهتر را برای کاربران این سری تضمین می‌کند.

در همین رابطه بخوانید:

– مقایسه گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا با سایر پرچم داران بازار [+جدول]

– اولین بنچمارک گرافیکی گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا منتشر شد؛ ۲ برابر سریع‌تر از اس ۲۲ اولترا

مقایسه گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا و آیفون ۱۴ پرو مکس

وبسایت معتبر PhoneArena تعدادی تست منتشر کرده و گوشی Galaxy S23 Ultra را با رقیبان و نسل قبلی یعنی اس ۲۲ اولترا مقایسه کرده است. پیش از این خبری از عملکرد تا دو برابر بهتر Snapdragon 8 Gen 2 گوشی اس ۲۳ اولترا از Exynos 2200 اس ۲۲ اولترا منتشر شده بود و حال گوشی اس ۲۳ اولترا توانسته آیفون ۱۴ پرو مکس را نیز در تنظیمات بالای ۳DMark Wild Life Extreme شکست دهد.

با این وجود در این تست یک نکته عجیب وجود دارد؛ گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس در تنظیمات پایین تست ۳DMark Wild Life Extreme، از گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا سریع‌تر عمل کرده است. در تست تک هسته‌ای و چند هسته‌ای گیک‌بنچ ۵ نیز برتری به گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس و تراشه A16 Bionic تعلق دارد.

احتمال دارد سامسونگ بتواند در آینده با آپدیت‌های نرم‌افزاری، مشکل گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا در تنظیمات پایین را برطرف نماید. کوالکام سال آینده تراشه Snapdragon 8 Gen 3 را با فناوری ۳ نانومتری TSMC عرضه خواهد کرد.

مقایسه گوشی گلکسی اس 23 اولترا و آیفون 14 پرو مکس

با توجه به پیشرفت تراشه اختصاصی گلکسی اس ۲۳ نسبت به قبل، در صورت تدام همکاری سامسونک و کوالکام و استفاده از اسنپدراگون در گلکسی اس ۲۴، می‌توان انتظار داشت پرچم‌دار کره‌ای رقابت خوبی با آیفون ۱۵ داشته باشد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب