uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

گوگل قابلیت استفاده از گوشی به عنوان وبکم را به اندروید اضافه می‌کند

0 11
گوگل ظاهرا قصد دارد قابلیت استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان دوربین وبکم را به‌صورت رسمی در اندروید ارائه کند‌. از آن‌جا که این‌روزها وبکم لپ‌تاپ‌ها کیفیت مناسبی نداشته و برخی هم از رایانه‌های دسکتاپ استفاده می‌کنند، خیلی از کاربران ترجیج می‌دهند که از یک وبکم خارجی برای این منظور بهره ببرند. حتی برخی کاربران از دوربین گوشی خود و با استفاده از اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث به‌عنوان وبکم‌ بهره می‌گیرند. گوشی‌های آیفون نیز در آخرین نسخه مک Ventura می‌توانند به عنوان وبکم استفاده شوند.

حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که گوگل نیز روی قابلیتی کار می‌کند که به شما اجازه استفاده از گوشی هوشمند به‌عنوان وبکم روی لپ‌تاپ را خواهد داد. این قابلیت ظاهرا تبدیل به یکی از قابلیت‌های پیش‌فرض اندروید خواهد شد و دیگر نیازی به اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث نخواهد بود. اگر گوگل بتواند چنین قابلیتی را ارائه کند قطعاً یکی از بهترین قابلیت‌های اندروید خواهد شد. ‌

یکی از متخصصان اندروید به نام میشال رحمان امروز با انتشار توییتی فاش کرد که گوگل ممکن است قابلیت مذکور را به‌زودی عرضه کند و به کمک آن گوشی اندرویدی شما تبدیل به یک وبکم USB خواهد شد. رحمان گفته است که به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهند گوگل یک سرویس جدید به نام DeviceAsWebcam به نسخه اوپن سورس اندروید (AOSP) اضافه کرده است.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید AOSP یک پروژه منبع باز است که اجازه وارد کردن کد و ایجاد تغییرات را در اندروید می‌دهد و هدف آن کمک به توسعه سیستم‌عامل اندروید است. در کدهای کشف شده از این پلتفرم، قابلیت DeviceAsWebcam به عنوان یک سرویس جدید برای تبدیل دستگاه‌های اندرویدی به وبکم‌ توضیح داده شده است. به‌گفته رحمان، این قابلیت احتمالا روی گوشی‌های اندرویدی که از استاندارد UVC پشتیبانی می‌کنند ارائه خواهد شد.

گفتنی است قابلیت استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان وبکم چیز جدیدی نیست؛ اما برای اولین بار خواهد بود که بدون نیاز به اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث این کار انجام خواهد شد.  هنوز معلوم نیست که گوگل این قابلیت را چه زمانی عرضه خواهد کرد. با این حال، رحمان می‌گوید برای امتحان کردن قابلیت جدید می‌توانید کد CONFIG USB CONFIGFS F UVC=y را در کرنل گوشی خود اجرا کنید، اما همچنان نیاز به یک اپلیکیشن یا سرویس جانبی برای عمل کردن آن خواهد بود.


منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب