uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

افت چند درصدی بازار تبلت در سال ۲۰۲۲ ؛ دیگر کسی کروم بوک نمی‌خرد

0 15


بر اساس جدیدترین گزارش شرکت تحلیلی IDC، بازار جهانی تبلت در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل چند درصد افت داشته است، اما وضعیت کروم بوک ها به مراتب بدتر است و گزارش‌ها از افت خرید شدید این دستگاه‌ها حکایت دارند. برای جزئیات بیشتر از گزارش جدید در مورد بازار جهانی تبلت، شهر سخت افزار را دنبال کنید.

آخرین گزارش IDC در مورد بازار جهانی تبلت نشان داد که بازار جهانی تبلت در سال ۲۰۲۲ با فروش ۴۵.۷ میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ کاهش ۳.۳ درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرده است. در نتیجه بازار تبلت‌ها که دو سال است در مسیر رشد حرکت می‌کند، اکنون متوقف شده است.

البته توجه داشته باشید که با وجود این افت بازار، فروش تبلت همچنان بالاتر از سطح قبل از همه گیری ویروس کرونا است. اما نکته‌ی مهم در گزارش جدید IDC افت فروش ۲۲ درصدی کروم بوک ها در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ است که اصلاً قابل انتظار نبود.

در همین رابطه بخوانید:

بهترین تبلت‌های پیشنهادی بر اساس قیمت (بهمن ۱۴۰۱) + مشاوره و راهنمای خرید

– افت بازار تبلت در سه ماه اخیر؛ آیا ارزانی در راه است؟

– فهرست بهترین تبلت های سال ۲۰۲۲؛ پرفروش ترین تبلت ۲۰۲۲ کدام است؟

گزارش IDC از بازار جهانی تبلت و کروم بوک

بر اساس گزارش مزبور، فروش کروم‌بوک در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۲ با ۲۴.۳ درصد افت نسبت به سال گذشته به ۳.۶ میلیون دستگاه رسیده که کاهش قابل‌توجهی محسوب می‌شود. از این رو در سال ۲۰۲۲ پس از تجربه رشد ۱۸۰.۵ درصدی که در سال ۲۰۲۱ (نسبت به ۲۰۲۰) رخ داد، شاهد کاهش ۴۸ درصدی در فروش کروم بوک بوده‌ایم.

همانطور که انتظار می‌رفت اپل و سامسونگ همچنان در بازار تبلت ها پیشتاز هستند. سهم اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ به دلیل عرضه چندین محصول جدید ۱۰ درصد افزایش یافته است و اکنون حدود ۵۰ درصد کل بازار تبلت را شامل می‌شود.

تمرکز سامسونگ روی مجموعه تبلت های بالارده و قدرتمند خود نیز ثمربخش بوده به افزایش فروش این محصولات کمک کرده است. از سوی دیگر، آمازون که در جایگاه سوم لیست پرفروش ترین تبلت ها قرار دارد، علیرغم اینکه سه ماهه چهارم بهترین فصل خود از نظر فروش را تجربه کرده، به دلیل تقاضای پایین، شاهد کاهش فروش نسبت به سال قبل بوده است.

هواوی و لنوو نیز در جایگاه‌های بعدی حضور یافته‌اند و از نظر تعداد تبلت‌های فروخته شده در عدد ۲.۳ میلیون دستگاه با هم برابر هستند. البته این ارقام برای هر دو شرکت افت و کاهش فروش را به همراه دارد.

Anuroopa Nataraj، تحلیلگر IDC اظهار داشت که فروشندگان باید در سبد محصولات خود تجدید نظر کنند تا محصولات بهتری را مصرف کنندگان، سازمان‌های آموزشی و شرکت‌ها ارائه دهند و در نتیجه تقاضا برای محصولات خود را افزایش دهند.

 بازار تبلت 2022

در همین رابطه بخوانید:

لنوو از تبلت Tab M9 با قیمت ۱۴۰ دلار و تراشه Helio G80 رونمایی کرد

– تبلت قدرتمند Pad V8 Pro آنر با تراشه Dimensity 8100، بروزرسانی ۱۴۴ هرتزی نمایشگر و باتری با ظرفیت عالی معرفی شد

– 

نظر شما در مورد افت بازار جهانی تبلت در پایان سال ۲۰۲۲ چیست؟ شما دلیل کاهش فروش شدید کروم بوک ها را چه می‌دانید؟منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب