uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

انتشار اولین نتایج شارژدهی باتری گلکسی اس ۲۳؛ فو‌ق العاده و جذاب

0 14


یکی از مشکلات همیشگی پرچمداران سامسونگ طی چند سال گذشته شارژدهی باتری نه چندان مطلوب آنها طبق انتظارات بوده است. در حالیکه نسخه جدید این گوشی‌ها و در رأس آنها گلکسی اس ۲۳ اولترا در حال ورود به بازار است، نتایج اولین بررسی شارژدهی باتری آنها منتشر شده که بسیار جذاب و فراتر از انتظارات است.

سامسونگ در گلکسی اس ۲۳ از تراشه اختصاصی Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy استفاده می‌کند که نسخه ویژه و اورکلاک شده کوالکام برای پرچمدار سامسونگ است. این تراشه از فناوری ساخت ۴ نانومتری استفاده کرده که نسبت به نسل قبل انبوه بهینه‌سازی‌های مصرف توان در کنار بهبود در توان پردازشی را نیز در دل خود جای داده است.

درحالیکه نمایشگر سری گلکسی اس ۲۳ نسبت به نسل قبل تغییر بنیادینی را به خود ندیده، باتری نسخه اولترا این دستگاه نیز در ظرفیت برابر پارسال قرار گرفته و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است. با وجود این تفاسیر انتظار بهبود شارژدهی نسبت به نسل قبل در این سری و علی‌الخصوص گلکسی اس ۲۳ اولترا دیده می‌شود.

وبسایت TomsGuide یکی از منابعی است که به نسخه‌های اولیه تست گلکسی اس ۲۳ دسترسی پیدا کرده و موفق شده تا اولین نتایج بررسی عملکرد باتری این گوشی را به اشتراک بگذارد.

بنابر اعلام این وبسایت شرایط تست به نحوی بوده که با استفاده از ارتباط ۵جی برای وبگردی استفاده شده و نور نمایشگر روی ۱۵۰ نیت تنظیم شده است. نتایج تست را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

ابتدا به ساکن باید در نظر داشت که تست روی گلکسی اس ۲۳ اولترا در مد کاری Adaptive Mode برای نمایشگر در نظر گرفته شده که بنابر نیاز، فرکانس بروزرسانی محتوای نمایشگر بین ۱ تا ۱۲۰ هرتز و توسط خود دستگاه تنظیم می‌شود. البته تامزگاید این تست را در حالت ۶۰ هرتز نیز انجام داده که نتایج بسیار بهتری را نیز به ثبت رسانده است.

نکته بسیار خوب این عملکرد آن است که در حالت Adaptive عملکرد از شارژدهی ۹ ساعت و ۵۰ دقیقه‌ای در گلکسی اس ۲۲ اولترا به ۱۲ ساعت و ۲۲ دقیقه رسیده که بسیار عالی و مطلوب است. در حالت مشابه برای عملکرد ۶۰ هرتز نمایشگر نیز شارژدهی از ۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه به ۱۳ ساعت و ۹ دقیقه رسیده که آن هم ارتقایی بسیار مطلوب را نتیجه می‌دهد. مجموعه اتفاقات فوق نشان می‌دهد حداقل در بخش بهینه‌سازی مصرف با نمایشگر، سامسونگ چندین پله نمایشگر خود را بهبود داده است.

در مقایسه بهترین عملکرد باتری در نظر داشته باشید که بهترین گوشی اندرویدی Asus ROG Phone 6 PRO است که باتری قدرتمند ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد و به همین دلیل تا ۳ ساعت شارژدهی بهتر در هر مد کاری را ارائه می‌کند.

در میان گوشی‌های با باتری زیر ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی نیز تنها آیفون ۱۴ پرو مکس است که عملکرد بهتر از گلکسی اس ۲۳ اولترا دارد.

نظر شما دوستان در مورد شارژدهی باتری عالی گلکسی اس ۲۳ اولترا چیست؟منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب