uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

سامسونگ مدعی شده که در ساخت گوشی‌های جدید از مواد بازیافتی استفاده کرده است

0 14


گوشی‌های هوشمند به دلیل استفاده از قطعات مختلف در ساخت آن‌ها به‌ویژه باتری‌های لیتیوم یونی، از مخرب‌ترین دستگاه‌های الکترونیکی ساخته شده توسط بشر برای محیط زیست هستند. بر همین اساس، سامسونگ اعلام کرده است که در ساخت گوشی‌های نسل جدید خود یعنی سری گلکسی اس ۲۳، از مواد بازیافتی و جمع‌آوری شده از دل اقیانوس‌ها استفاده کرده است.

طی سالیان گذشته گزارش‌های زیادی توسط محققان و دانشمندان منتشر شده است که از تأثیرات مخرب دستگاه‌های الکترونیکی به‌ویژه گوشی‌های هوشمند بر روی محیط زیست خبر می‌دهند. بر اساس آنچه در این گزارش‌ها آمده است، تأثیر منفی این دستگاه‌های کوچک هوشمند آن‌قدر قابل ملاحظه است که حتی امکان مقایسه آن‌ها با چیز دیگری وجود ندارد.

گوشی‌های هوشمند برای محیط زیست خطرناک هستند

سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده قطعات و دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی هوشمند، طی چند سال گذشته تصمیم گرفته تا به سمت استفاده از فناوری‌های دوستدار محیط زیست و استفاده از موارد قابل بازیافت حرکت کند.

در همین راستا، چند روز قبل و پس از معرفی نسل جدید گوشی‌های گلکسی یعنی سری گلکسی اس ۲۳، سامسونگ در رابطه با استفاده از موارد بازیافتی در ساخت آن‌ها خبر داد.

سامسونگ مدعی شده که در ساخت گوشی‌های جدید خود نه‌تنها از آلومینیوم و شیشه بازیافت شده استفاده کرده است، بلکه بخش قابل توجهی از این دستگاه‌های الکترونیکی نسل جدید نیز با استفاده از پلاستیک رها شده در اقیانوس‌ها ساخت شده است.

گوشی های گلکسی اس ۲۳ با مواد بازیافتی ساخته شده‌اند.

این غول فناوری و تولید دستگاه‌های الکترونیکی امیدوار است با این کار تا پایان سال جاری از حجم تورهای ماهیگیری دور ریخته شده به اقیانوس‌ها (که از جنس پلاستیک هستند)، تا ۱۵ درصد بکاهد.

این در حالی است که سامسونگ به قابلیت دوام و تعمیر گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۳ بسیار افتخار می‌کند. به عنوان مثال، گوریلا گلس Victus 2 به‌کار رفته در صفحه‌نمایش این گوشی‌ها علاوه بر مقاومت بسیار بالاتر نسبت به نسل قبل، از مواد بازیافتی ساخته شده است.

نکته جالب آن است که سامسونگ با انتشار گزارش اعلام کرده است که گوشی پرچمدار جدید آن‌ها یعنی گلکسی اس ۲۳ اولترا شامل ۸۰ درصد بطری‌های PET بازیافتی، ۲۰ شیشه بازیافت شده و ۲۰ درصد پلاستیک جمع‌آوری شده از اقیانوس‌ها است.

در همین رابطه بخوانید:

گوشی های تولیدی کدام شرکت ها برای محیط زیست خطر کمتری دارند؟

– اپل از زباله گوشی می‌سازد؛ عشق به محیط زیست یا ترفند بازاریابی جدید!

علاوه بر این، بسته‌بندی و جعبه این گوشی نیز تماماً با استفاده از کاغذ بازیافتی ساخته شده است.

بر همین اساس می‌توان گفت که تلاش‌های شرکت سامسونگ برای تبدیل شدن به یک شرکت سبز و دوستدار محیط زیست بسیار ستودنی است. این روند یک مسیر طولانی برای نجات سیاره زمین است و شرکت‌ها و تولیدکنندگان دیگر نیز باید در این مسیر قدم بردارند.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب