uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

لزوم تدوین نقشه راه برای دستیابی به فناوری‌های نوین پزشکی

0 17سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در نشست هم‌اندیشی مدیران فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر لزوم تدوین نقشه راه، انتقال و به اشتراک‌گذاری تجربیات جهت توسعه فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی و دستیابی به فناوری‌های نوین پزشکی در سطح کشور تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه در نشست هم‌اندیشی مدیران فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت برگزار شد؛ با بیان اینکه اکنون امتیاز کلی فعالیت‌های فناوری دانشگاه‌های تیپ یک، دو و سه در سال ۱۴۰۰ در ارزشیابی دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شده است، اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص جایگاه فعلی خود از جنبه زیرساخت‌ها و بسترهای فناوری آگاه شده‌اند و می‌توانند خود را با دیگر دانشگاه‌های همتراز مقایسه کنند، اکنون زمان مناسبی برای برنامه‌ریزی آینده، تدوین نقشه راه و انتقال دانش تجربی  فراهم شده است. 

دکتر بنفشه به برخی از برنامه‌های دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برای تحقق اهداف کلان تعیین شده اشاره کرد و افزود: در سال جاری ماموریت واگذار شده به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در راستای ارتقای کمی و کیفی آموزش و پژوهش جهت نیل به مرجعیت علمی و دستیابی فناوری‌های نوین پزشکی ابلاغ شده است، در همین راستا دفتر توسعه فناوری سلامت بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت با هدف پاسخ به نیازهای جامعه و کاربردی کردن پژوهش، توسعه و تقویت زیرساخت‌های فناوری، بسترسازی و توسعه فعالیت‌های حوزه مالکیت فکری در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی متمرکز شده است. 

وی در ادامه به ارزشیابی، پایش و توانمندسازی فناوری به عنوان محورهای عمده این حوزه اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات و بین‌المللی‌سازی محصولات فناورانه و حمایت از خدمات و طرح‌های کلان و محصول محور ملی با استفاده از پتانسیل کمیته‌های تخصصی از جمله برنامه‌های دفتر توسعه فناوری سلامت به شمار می‌رود. 

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، در ادامه به مهم‌ترین خواسته‌های مطرح شده از سوی مدیران فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در نشست اشاره کرد و گفت: بر اساس امتیازات فناوری دانشگاه‌ها خواسته‌هایی از سوی مدیران فناوری جهت پیشبرد اهداف تعیین شده اعلام شد که مهم‌ترین آن‌ها تصویب چارت تشکیلاتی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری سلامت، تخصیص بودجه مستقل مراکز رشد و پارک‌های سلامت، تسهیل فرآیند جذب و استقرار هسته‌های فناور و شرکت‌های فناور دانش‌بنیان حوزه سلامت در این مراکز است.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب