uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

استفاده عملی از مقالات در مدیریت بهینه آب در ایران

0 15ایسنا/خوزستان رئیس هیات مدیره انجمن هیدرولیک ایران گفت: رسالت اصلی انجمن هیدرولیک ایران جهت‌دهی به پایان‌نامه‌ها است و یکی از کارهای انجام شده، تدوین استانداردها از طریق مقالات تولید شده است.

مسعود حکمی در نشست خبری بیست و یکمین کنفرانس بین المللی هیدرولیک ایران که امروز (۱۶ بهمن‌ماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: انجمن هیدرولیک ایران ۲۸ سال سابقه فعالیت دارد و بیست و یکمین کنفرانس آن امسال در استان خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در اصل یکی از خاستگاه‌های اصلی آب در کشور استان خوزستان است، افزود: انجمن هیدرولیک موجب تجمیع متخصصان در حوزه دانشگاهی و اجرایی شده است و دارای بالاترین رتبه انجمن‌های آب است؛ این انجمن رتبه A پلاس کسب کرده که نشان‌دهنده اهمیت و اعتبار آن است. در کنفرانس‌های گذشته این انجمن تا به امروز، حدود ۱۵ هزار مقاله به این کنفرانس ارسال شده که نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ مقاله پذیرفته شده‌اند.

رئیس هیات مدیره انجمن هیدرولیک ایران گفت: رسالت اصلی انجمن هیدرولیک ایران جهت‌دهی به پایان‌نامه‌ها است و یکی از کارهای انجام شده، تدوین استانداردها از طریق مقالات تولید شده است. زمانی تنها مقاله تولید می‌شد اما اکنون مقالات در صنعت به کار می‌روند و در این حوزه پیشرو هستیم.

حکمی ادامه داد: در عمر ۲۸ ساله انجمن، حدود ۴ هزار و ۵۰۰ مقاله تایید شده است و امسال نیز از ۲۰۰ مقاله، ۱۴۰ مقاله تایید شد. در دوران کرونا تعداد مقالات به نسبت کاهش پیدا کرد اما پیش از آن در هر دوره مقالات تایید شده، ۴۰۰ مقاله بودند.

حکمی با بیان اینکه اصل موضوع فعالیت کنفرانس ارتباط دادن علم تولید شده و اجرا است، عنوان کرد: انجمن هیدرولیک به دنبال مسیری است که از علم، در جامعه و رفاه مردم استفاده شود و سالانه المپیادی در این حوزه برای دانشجویان لیسانس و ارشد سراسر کشور برگزار می‌شود.

دکتر جواد احدیان، عضو هیات علمی سازه‌های آبی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در ادامه اظهار کرد: در بخش بین‌المللی بیست و یکمین کنفرانس بین‌المللی هیدرولیک ایران، توانستیم محققان برتر دنیا را به عنوان سخنرانان کلیدی دعوت کنیم. این دانشمندان از کشورهای ژاپن، هلند، چین، ایتالیا، آمریکا، هند و مالزی و هر کدام در تخصص خود در بخش محیط زیست مرتبط با سدها، حکمرانی آب، خشکسالی و سیلاب از بزرگان جهان هستند و امیدواریم از وجود آن‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: این کنفرانس به همت دانشگاه شهید چمران اهواز برای اولین بار در خوزستان برگزار می‌شود و امیدواریم مقالات ارسال شده، در مدیریت آب کمک کننده باشند و مدیریت آب را بیش از پیش بهینه کنند.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب