uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

اپل‌واچ‌ها ممکن است به اشتباه تصادف را تشخیص دهند

0 16به گزارش «نبض فناوری»، گجت‌های پوشیدنی دستگاه‌های شگفت‌انگیزی هستند که می‌توانند معیارهای مختلف را با دقت قابل‌توجهی ردیابی کنند، اما گاهی اوقات ممکن است با خطاهایی نیز مواجه شوند. برای نمونه، نرم‌افزار موجود در ساعت‌های هوشمند ممکن است اسکی‌سواری روی سراشیبی را با تصادف اتومبیل اشتباه بگیرد و به صورت خودکار با اورژانس تماس برقرار کند.

یک سیستم هشدار برای تشخیص سقوط و برخورد هنگام رانندگی برای اپل‌واچ‌ها طراحی شده است که در صورت بروز این مشکلات به صورت خودکار با اورژانس تماس می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد که این قابلیت برای اسکی‌بازان یک مشکل اساسی ایجاد کرده است و باعث شده است هنگام اسکی‌سواری در سراشیبی به اشتباه تشخیص دهد که فرد درگیر تصادف شده است و با اورژانس تماس بگیرد. کاربران نیز نمی‌توانند همیشه به موقع به هشدارهای قبل از تماس واکنش نشان دهند و از برقراری آن جلوگیری کنند.

با توجه به گزارش‌های تصادف نادرست که تاکنون از طریق اپل‌واچ‌ها ارائه شده است، شرکت اپل در تلاش است این مشکل را برطرف کند. پیش از این نیز تشخیص اشتباه تصادف آیفون ۱۴ باعث بروز مشکلات برای خدمات اورژانس در ژاپن شده بود. البته لازم به ذکر است که در بعضی موارد، ویژگی‌های هشدار اضطراری اپل‌واچ همانطور که در نظر گرفته شده است، عمل می‌کند و در صورت بروز مشکل، هشدار را به موقع به اورژانس اعلام می‌کند.

منبع/ ایمنامنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب