uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

نیازمند وجود نگاهی متفاوت به دانشگاه شریف در حوزه تامین بودجه هستیم

0 13


رییس دانشگاه شریف با انتقاد از موضع‌گیری‌های اخیر نسبت به دانشگاه شریف، گفت: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های افتخارآفرین و مهم کشور است و اگر اقتدار آن را تامین کنیم، قطعا اقتدار جمهوری اسلامی ایران را تضمین خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، رسول جلیلی امروز در مراسم بهره‌برداری از مجموعه اتاق تمیز این دانشگاه و افتتاحیه مدرسه علم و فناوری کوانتوم شریف که با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری صورت گرفت، اظهار کرد: این دانشگاه با وجود همه مشکلات و موانع سعی کرده به ماموریت ویژه خود برای تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص درست عمل کند؛ اما برای این کار نیازمند وجود نگاهی متفاوت به این دانشگاه در حوزه تامین بودجه و غیره هستیم.

به گفته جلیلی، دانشگاه شریف نیازمند نوسازی است تا به دانشگاه مقتدر کشور بدل شود و ماموریت خود را درست و کامل انجام دهد. مجموعه اتاق تمیز دانشگاه صنعتی شریف در دو بخش میکروالکترونیک و زیستی فعالیت می‌کند. اتاق تمیز میکروالکترونیک با هدف ارتقای توانمندی‌‏ها و امکانات کافی در جهت ساخت ادوات و ریزافزاره‌‏های میکرو و نانومتری در محیط اتاق تمیز با کلاس ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ ساخته شده است. استفاده از خدمات این مجموعه برای کلیه‏ دانشجویان کشور، پژوهشگران، مراکز تحقیقاتی و صنایع مرتبط، میسر است.

همزمان با ایام‌الله دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری و رسول جلیلی رییس دانشگاه شریف؛ مجموعه اتاق تمیز این دانشگاه با هدف تحقیق و توسعه فناوری‌های پیشرفته در حوزه میکروالکترونیک، حسگرها و عملگرهای نوین، سامانه‌های ریزمقیاس زیستی و محصولات زیست‌فناورانه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مدرسه علم و فناوری کوانتوم شریف با نام «نوآوری کوانتوم شریف» نیز با هدف آموزش و ترویج علم و فناوری کوانتوم در فضای علمی و مهندسی کشور افتتاح شد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، فرآیندهای ممکن در بخش میکروالکترونیک شامل لایه‌نشانی به روش کندوپاش، تبخیر حرارتی و پرتو الکترونی، زدایش تر و خشک، فوتو لیتوگرافی و لیتوگرافی نرم قابل ارائه خدمت است. محور فعالیت‌های اتاق تمیز زیستی دانشگاه صنعتی شریف، طراحی و انجام مراحل تحقیق و توسعه محصولات مبتنی بر پزشکی بازساختی دانشگاه پیش از ورود محصول مورد نظر به بازار دارویی خواهد بود و مأموریت آن، ایجاد پل مطمئن و کارا میان مراحل آزمایشگاهی و پیش ‌بالینی این نوع محصولات تا رسیدن به مرحله درمانی و تولید صنعتی محصول است. مدرسه علم و فناوری کوانتوم شریف نیز در تلاش است با برگزاری رویدادهای آموزشی از جمله کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی، کارگاه‌ها، مسابقات علمی و تولید محتوای فاخر از جمله پادکست، تدوین و تولید ویدئوهای آموزشی، معرفی و نقد برترین آثار منتشر شده و تولید اینفوگرافی‌ها، در جهت بالندگی جامعه علمی قدمی مؤثر بردارد.از این مجموعه با توان و گروهی که گردهم آورده است، انتظار می‌رود بتواند سالانه حداقل ۲۰۰ دانش‌آموخته نرم‌افزارهای کوانتومی را به کشور تحویل دهد.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب