uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

یک کارخانه تولید افزودنی گرافنی به زودی راه‌اندازی می‌شود

0 14به گزارش «نبض فناوری»، اسپارک تکنولوژیز به سرمایه‌گذاران خود گفت: «این خط تولید مقادیر تجاری مواد افزودنی مبتنی بر گرافن را برای نیاز رو به رشد پوشش‌های جهانی و بازارهای کامپوزیت فراهم می‌کند. راه‌اندازی این مرکز، میزان قابل توجهی از اعتماد به نفس در توانایی اسپارک تکنولوژیز در دستیابی به توافق‌های تجاری با مشتریان بالقوه و تأیید برنامه‌های فنی دقیق این شرکت با شرکت‌های مختلف جهانی را ایجاد کرده است.»

اسپارک تکنولوژیز گفته است که این کارخانه، که در آدلاید ساخته شده است، می‌تواند تولید در مقیاس بزرگ را برای تأمین تقاضای مشتریان فراهم کند.

علاوه بر این، دانش اختصاصی و مالکیت معنوی که از فناوری اسپارک تکنولوژیز حمایت می‌کنند با پرونده‌های ثبت اختراع موقت محافظت می‌شود، که یکی از آن‌ها در زمینه پوشش‌های ضد خوردگی است. چندین پرونده ثبت اختراع دیگر در اوایل سال ۲۰۲۳ به نتیجه خواهد رسید.

اسپارک تکنولوژیز همچنین گفت که کار تحقیق و توسعه در دانشگاه آدلاید با توسعه طرح‌های جدید و بهبود یافته راکتور خورشیدی ادامه دارد.

این شرکت در حال آزمایش امکان‌سنجی فناوری خود است که با استفاده از یک ترمو فوتوکاتالیست و تابش خورشیدی، هیدروژن سبز تولید می‌کند و از الکترولیز سنتی و پرهزینه جلوگیری می‌کند.

مسئولان اسپارک تکنولوژیز می‌گویند: «یک کارخانه آزمایشی برنامه‌ریزی شده به منظور تسهیل افزایش تولید هیدروژن فوتوکاتالیستی طراحی شده است.»

گرافن به دلیل مساحت سطحی بالا و خواص منحصر به فرد و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی که دارد، امکان شناسایی ترکیبات آلی فرار را در مقادیر کمی فراهم می‌کند.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب