uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

جرئیات دوربین گلکسی S23 و S23 پلاس سامسونگ منتشر شد

0 12
امروز جزئیات دوربین گوشی‌های گلکسی S23 و S3 پلاس منتشر شده و ما حالا می‌توانیم این دوربین‌ها را بهتر از پیش با مدل‌های سال گذشته مقایسه کنیم.

سری گلکسی S23 سامسونگ هفته گذشته در سه مدل رونمایی شد و خیلی‌ها دوست دارند بدانند که از چه سنسورهایی برای دوربین آن‌ها استفاده شده است. حالا به‌لطف اطلاعاتی که امروز منتشر شده است می‌توان دید بهتری نسبت به آن‌ها داشت. البته جزییات دوربین مدل اولترا قبلا منتشر شده بود و اطلاعات امروز مربوط به دو مدل گلکسی S23 و S3 پلاس است.

مشخصات دوربین گلکسی S23

طبق اطلاعات امروز، هر دو مدل فوق مجهز به همان دوربین اصلی سال گذشته در مدل‌های گلکسی S22 و S22 پلاس هستند که سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN3 سامسونگ بود. با توجه به ای‌نکه سامسونگ تمایل دارد برای دو نسل متوالی از گوشی‌های خود، از یک سنسور دوربین اصلی استفاده کند، بنابراین طبیعی بود که امسال تغییری در دوربین اصلی گوشی‌های جدید خود ایجاد نکند. درباره سنسور GN3 باید بگوییم که اندازه آن ۱/۱.۵۶ اینچ بوده که کوچکتر از سنسور دوربین‌های آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس می‌باشد.

با این حال، گلکسی S23 و S23 پلاس، مثل گلکسی S23 اولترا، از یک دوربین فوق‌عریض جدید با سنسور IMX564 سونی با سایز ۱/۲.۵۵ اینچ بهره می‌برند. سال گذشته از سنسور IMX563 در دوربین فوق ‌عریض سری گلکسی S22 استفاده شده بود. اما برای دوربین تله‌فوتو، گلکسی S23 و S23 پلاس از همان سنسور ۱۰ مگاپیکسلی S5K3K1 با سایز ۱/۳.۹۴ اینچ گلکسی S22 و S22 پلاس استفاده کرده‌اند. این سنسور ظاهرا نسخه بهبودیافته S5K3J1 در گوشی گلکسی S21 اولترا است. در مقابل، گلکسی S23 اولترا و S22 اولترا از سنسور دوربین تله‌فوتو متفاوتی که IMX754 نام دارد بهره می‌برند. گفتنی است سنسور S5K3K1 در دوربین تله‌فوتو شیائومی ۱۳ نیز استفاده شده بود.

از طرف دیگر، سامسونگ در گوشی‌های گلکسی S۲۳ و S۲۳ پلاس از همان سنسور دوربین سلفی گلکسی S۲۳ اولترا استفاده کرده است. لازم به ذکر است که سال گذشته مدل‌های گلکسی S22 و S22 پلاس از دوربین سلفی ضعیف‌تری نسبت به گلکسی S۲۲ اولترا بهره می‌بردند اما امسال شرایط تغییر کرده و هر سه مدل گلکسی S۲۳ ،S۲۳ پلاس و S۲۳ اولترا مجهز به سنسور دوربین ۱۲ مگاپیکسلی S5K3LU هستند.

به نظر می‌رسد سنسور جدید S5K3LU حتی بهتر از سنسور سلفی ۴۰ مگاپیکسلی S5KGH1 گلکسی S22 اولترا است. سال گذشته از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی IMX374 در دوربین سلفی گلکسی S22 و S22 پلاس استفاده شده بود. به این ترتیب می‌توانید انتظار ارتقای قابل توجهی را در دوربین سلفی هر دو مدل داشته باشید.


منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب