uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

علت صدای زیاد یخچال ال جی و نحوه رفع ایراد به روایت دیبا پشتیبان

0 17


در این مقاله به بررسی علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی و همچنین نحوه رفع این ایراد در یخچال ال جی می پردازیم.

صدای زیاد یخچال فریزر  یکی از مشکلات بزرگ برند ال جی می‌باشد که بیشتر مصرف کنندگان از آن آزار دیده؛ اما به دلیل ناآگاهی از علت‌، آن قادر به رفع نخواهند بود. به همین دلیل در این متن به توضیح کامل علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

مشکل صدای زیاد یخچال فریزر ال جی:

امروز به دلیل پیشرفت تکنولوژی ساخت یخچال فریزر تعداد مصرف کنندگانی که از صدای زیاد یخچال فریزر ال جی به دلایل مختلف آزار می‌بینند، افزایش یافته است؛ اما دلیل آن چیست؟

برای صدای زیاد یخچال فریزر ال جی دلیل بسیاری وجود دارد که معمولا به دلیل وجود نقص فنی در یکی از قطعات داخلی یخچال است. البته در برخی از موارد هم ایجاد صدای بسیار زیاد می‌تواند ناشی از فرسودگی دستگاه، مکان نامناسب قرار دادن یخچال، دمای نامناسب اطراف یخچال و… نیز باشد که در این مدت به صورت کامل برای شما توضیح داده خواهد شد.

البته به این موضوع دقت داشته باشید که اطلاع از علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی به معنی پیشنهاد بر تعمیر آن نیست، زیرا تعمیر یخچال فریزر یک کار بسیار تخصصی بوده و وجود کوچکترین اشتباه در فرآیند انجام آن می‌تواند ایجاد‌کننده یک نقص ساختاری بسیار بزرگتر باشد.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در صورت برخورد با هر گونه نقص ساختاری یخچال فریزر ال جی و شنیدن صدای بسیار زیاد با یک تعمیرکار ماهر از نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی برای رفع مشکل تماس حاصل کنید.

علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی چیست؟

قبل از بیان کردن علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی باید این موضوع را بدانید که تولید صدای زیاد تنها برای برند ال جی نیست و در تمامی برندها با شنونده ایجاد صدای زیاد در صورت خراب بودن قطعات داخلی یخچال هستیم. به همین دلیل این مطلب نه تنها به صورت تخصصی برای یخچال فریزر ال جی بلکه می‌تواند برای برندهای دیگر نیز تاثیرگذار باشد.

شایع‌ترین دلایل تولید صدای زیاد در یخچال فریزر ال جی :

۱_ استفاده به محض خرید بدون سرویس :

یکی از موضوع‌های که می‌تواند ایجاد‌کننده صدای زیاد یخچال فریزر ال جی به محض خرید و استفاده از آن باشد، سرویس نکردن یخچال است. بسیاری از مصرف‌کنندگان تصور دارند که به دلیل خرید یخچال نو نیاز به سرویس آن نخواهد داشت؛ در صورتی که به محض خرید شما باید از یک تکنسین برای تنظیم یخچال طبق دمای اطراف مکان قرار داده شده و فصلی که در آن هستید بهره ببرید.

سرویس کردن یخچال پس از خرید اجباری نیست اما استفاده از آن می‌تواند از ایجاد هر گونه مشکل یا خرابی در یخچال فریزر ال جی و هر برند دیگر جلوگیری کند.

۲_ فرسودگی یخچال فریزر :

در برخی از مواقع خراب شدن قطعات، خاموش شدن صفحه نمایش یا علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی می‌تواند تاثیر پذیری عمر بالا و فرسودگی یخچال فریزر باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم یا به تعویض یخچال فریزر بپردازید از سرویس‌های متعدد به صورت دوره‌ای برای رفع نقص‌های فنی یخچال بهره ببرید.

۳_ بهره‌مندی یخچال از سیستم هشدار دهنده :

با توجه به پیشرفت تکنولوژی مدلهای جدید برند یخچال فریزر ال جی از سیستم هشدار دهنده در صورت نقص فنی یخچال برخوردار هستند. یعنی در صورتی که یکی از قطعات یخچال فریزر با مشکل روبرو باشد یخچال با ایجاد صدا به مصرف‌کننده هشدار خواهد داد.

۵_  جا ننداختن صحیح کشو‌های یخچال :

برخلاف باور بسیاری از مصرف کنندگان که تصور دارند علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی می‌تواند تاثیر پذیری از دلایل بسیار مهم باشد؛ در برخی از مواقع ایجاد صدا تنها به دلایل ساده‌ای همچون جان انداختن صحیح کشوهای یخچال یا قرار دادن نامناسب مواد غذایی در یخچال خواهد بود.

دلایل فنی ایجاد‌کننده صدای زیاد در یخچال فریزر :

تا به اینجا برای شما ساده‌ترین و شایع‌ترین دلایل ایجاد صدای زیاد یخچال فریزر ال جی را بیان کردیم، اما ایجاد صدا در برخی از مواقع نیز می‌تواند نشان دهنده وجود مشکل در قطعات بسیار مهم مانند خراب شدن لاستیک درب یخچال، وجود نقص فنی در کمپرسور، روشن نشدن لامپ داخل یخچال، عدم کارکرد اپراتور، شکستگی قطعات، عدم تراز بودن یخچال و… باشد.

در صورت ایجاد صدای زیاد یخچال فریزر ال جی چه کار باید کنیم؟

اطلاع از اینکه علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی چه موردی می‌تواند باشد بسیار سخت است، به همین دلیل آسان‌ترین راه تماس با یک تکنسین ماهر برای بررسی مشکل یخچال شما است که آن را رفع آن خواهد کرد.

اما اگر شما قصد برطرف کردن مشکل بدون کمک از تکنسین را دارید، طبق مراحل ذکر شده عمل کنید.

رفع علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی در خانه :

توجه داشته باشید که هر مرحله طبق شایع بودن علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی تنظیم شده است و شما باید آنها را به صورت دقیق و با توجه به ترتیب ذکر شده انجام دهید.

۱_ بررسی اولیه یخچال :

همانطور که ذکر شد دلایل صدای زیاد یخچال فریزر ال جی در برخی از موارد می‌توانند عوامل ساده باشند، به همین دلیل برای رفع مشکل شما در ابتدا باید یک بررسی اولیه طبق موارد زیر از یخچال خود انجام دهید.

  • بسته بودن درب یخچال
  • صالح بودن لاستیک درب یخچال
  • بررسی سیستم هشدار یخچال
  • جا انداختن کشو‌ها در صورت تق تق کردن

۲_ تراز کردن یخچال فریزر ال جی به صورت دقیق:

در صورتی که بررسی اولیه یخچال انجام شده و صدای زیاد یخچال قطع نشود، به بررسی تراز بودن یخچال فریزر ال جی به صورت دقیق بپردازید. در برخی از مواقع یخچال فریزر به دلیل تراز نبودن می‌تواند صدای بسیار زیادی ایجاد کند؛ به همین دلیل شما باید دقت داشته باشید که محل نصب یخچال کاملاً صاف و بدون ناهمواری باشد.

۳_ بررسی کمپرسور دستگاه و برطرف کردن نقص فنی آن :

در صورتی که علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی به دلایل سطحی همچون تراز بودن یخچال یا قطع بودن بودن برق نباشد، اولین علت فنی را می‌توانیم خراب بودن کمپرسور معرفی کنیم. 

در بین قطعات فنی دیگر امکان اینکه علت ایجاد صدای زیاد یخچال وجود مشکل در کمپرسور باشد بسیار بالا است به همین دلیل قبل از بررسی قطعات دیگر کمپرسور را چه کنیم تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

قابل ذکر است که در صورت خراب بودن کمپرسور شما قادر به تعمیر آن توسط تکنسین نمایندگی خدمات پس از فروش ال جی مانند دیبا پشتیبان نیستید و حتماً باید به تعویض آن بپردازید، زیرا این قطعه در یخچال بسیار مهم است و ساختار آن قابل تعمیر نیست.

۴_ خراب بودن فن یخچال فریزر ال جی :

دومین قطعه فنی یخچال فریزر ال جی که امکان ایجاد صدای بسیار زیاد در صورت خراب بودن دارد، فن یخچال فریزر ال جی است. البته منظور از فن تنها یک فرد خاص نیست و تک تک فن‌های یخچال فریزر می‌توانند در صورت خراب بودن ایجاد‌کننده صداهای ناهنجار باشند. به همین دلیل شما برای اطلاع از علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی باید تمامی فن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

دقت داشته باشید که علت خراب شدن فن می‌تواند خاک گرفتگی بسیار زیاد یا خشک بودن قطعات فن باشد؛ به همین دلیل در صورت اطلاع از تولید صدا توسط فن پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا آن را کاملا تمیز کرده و سپس به روغنکاری آن بپردازید. 

تولید صداهای عادی از داخل یخچال فریزر ال جی:

علت صدای زیاد یخچال فریزر ال جی در برخی از موارد نشان دهنده مشکل نیز و کاملاً عادی می‌باشد؛ برای مثال صداهای مانند صدای پنکه، صدای گردش هوا در یخچال، صدای کاهش دما و کنترل سیستم در محیط‌هایی که از سکوت برخوردار هستند از نظر کاربران ناهنجار خواهد بود. از این صداها می‌توان به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

  • صدای کنترل سیستم یخبندان یخچال که در یخچال فریزر‌های اتوماتیک برای برفک زدایی تولید می‌شود.
  • ایجاد صدای شور شور آب که برای جریان آب از منبع تغذیه به یخچال تولید خواهد شد.
  • صدای هوا توسط موتور فن اپراتور در داخل یخچال که به دلیل تحت فشار بودن میزان بالایی دارد.
  • تولید صدا در نتیجه انقباض و انبساط دیواره‌های یخچال که در تمامی برندها وجود خواهد داشت.
  • ایجاد صدای قطره آب که در نتیجه یخ زدایی و ذوب شدن یخ‌ها در یخچال چکه می‌کند. 

سلب مسئولیت: مطالب منتشرشده در دسته رپورتاژ آگهی توسط شرکت‌های ثالث تهیه شده اند و جنبه تبلیغاتی یا بیانیه خبری دارند. این مطالب صرفاً بازنشر شده و شهرسخت‌افزار مسئولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب