uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

افتتاح مرکز همکاری‌های فناور جهاددانشگاهی فارس

0 18ایسنا/فارس در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مرکز همکاری‌های فناوری و دفتر ارتباط با صنعت جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز افتتاح شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، چهارشنبه ۱۹ بهمن در مراسم افتتاح مرکز همکاری‌های فناوری و دفتر ارتباط با صنعت، به خبرنگاران گفت: این اقدام با هدف کاهش فاصله بین نیازها و ظرفیت‌های صنعت و دانشگاه ایجاد شده است.

امیرحسین استقلال ادامه داد: جهاددانشگاهی با هدف نزدیک کردن آموزش و پژوهش‌های دانشگاهی با نیازهای بخش صنعت و تبدیل دستاوردها به فناوری و در راستای کمک به حل مسائل کشور، این اقدام را پایه ریزی و اجرا کرده است.

استقلال اضافه کرد: شکل‌گیری این دفتر که توان و ظرفیت تبدیل آموزش‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی به محصولات کاربردی در جامعه و صنعت را دارد، تحرکی را در تسهیل، برقراری و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت، ایجاد خواهد کرد.

او با بیان اینکه امروز نیازمند یک تسهیل‌گر برای عهده گرفتن امور تخصصی در این زمینه هستیم، گفت: نیازمند تسهیلگری هستیم تا بتواند ارتباط بین عرضه کننده و متقاضیان پژوهش و فناوری را تقویت کند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس اضافه کرد: با توجه به اینکه سازوکار جدید خصوصی خواهد بود و پایداری آن از یک سو به برقراری ارتباط بین دانشگاه با صنعت و جامعه و از سویی موفقیت در انعقاد قراردادهای پژوهش و فناوری، منوط است، بیش از پیش برای رفع نگرانی‌ها و مسائل مرتبط تلاش می‌کند.

استقلال خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه این تسهیلگر تلاش می‌کند تا بتواند با گام‌های موفق خود، از طریق به هم رسانی ظرفیت‌ها و نیازهای دانشگاه و صنعت، منتفع شود لذا اقدامات هدفمندتر و اثرگذارتر خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب