uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تبادل آخرین یافته‌های علوم شناختی در روز ۲۵ بهمن

0 12همزمان با برگزاری یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، نهمین دوره جایزه مغز و شناخت اهوازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به منظور توسعه فعالیت‌های پژوهشی، آشنایی با دستاوردهای علمی و گسترش تعامل و همکاری میان پژوهشگران علوم اعصاب پایه و بالینی و در راستای بهبود سلامت افراد جامعه، یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی اواخر بهمن ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

این رویداد ملی فرصتی برای شناخت بیشتر در زمینه علوم اعصاب و تلاش برای تبادل نظر و اطلاعات میان محققان، اساتید، دانشمندان علوم اعصاب، متخصصان علوم پایه و بالینی، دانشجویان و پژوهشگران علوم اعصاب جهت تسهیل انتقال دانش و تبادل اطلاعات و یافته‌های علمی و تخصصی بین آنها را فراهم می آورد.

دکتر” محمدرضا شالبافان” دبیر علمی بخش بالینی این کنگره گفت: در این رویداد ملی محققان ، صاحبنظران ، متخصصان ، پژوهشگران و دانشجویان علوم اعصاب آخرین فعالیت های تحقیقاتی و دستآوردهای علمی و پژوهشی خود را در راستای بهبود سلامت افراد جامعه و پیشبرد این حیطه جذاب علمی در مرزهای دانش به اشتراک می گذارند.

 وی افزود: یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به همت انجمن علوم اعصاب ایران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و شماری دیگر از مراکز علمی و تخصصی به مدت دو روز از ۲۵ بهمن ماه جاری در مرکز همایش‌های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

 دبیر علمی این کنگره با بیان اینکه در این کنگره جمعی از اساتید و محققان حوزه علوم اعصاب پایه و بالینی از کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و آسیا به صورت آنلاین به عنوان سخنران نیز شرکت دارند، افزود: ۵۰۰ مقاله از سوی محققان، اساتید و صاحبنظران به کنگره ارسال شده است که پس از ارزیابی‌های انجام شده، بیش از ۱۰۰ مقاله بصورت شفاهی و بیش از ۳۰۰ مقاله نیز در قالب پوستر ارائه می‌شود.

به نقل از روابط عمومی ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، همزمان با این کنگره، نهمین دوره جایزه مغز و شناخت اهوازی (ویژه پژوهشگران جوان) و جوایز ویژه انجمن علوم اعصاب ایران نیز برگزار می‌شود. انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، سالیانه از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه‌های علوم اعصاب  با اهدای جوایز اهوازی تقدیر می‌کند.

این جایزه که به یاد “علی ابن عباس مسعودی” پزشک بزرگ ایرانی قرن چهارم هجری به نام جایزه «اهوازی» نامگذاری شده است، به تعدادی از پژوهشگران جوان و ارائه‌دهندگان مقالات اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب