uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

شیرقهوه می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند

0 7


تقویت سیستم ایمنی بدن با شیرقهوه به اثبات رسید. این نوشیدنی خوشمزه و مقوی یکی از بهترین‌ها درنوع است که در دنیا نیز طرفداران زیادی دارد.

براساس نتایج منتشر شده از تحقیقات دانشمندان، نوشیدن شیرقهوه می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. از آنجا که این نوشیدنی بسیار مقوی است دانشمندان اثربخشی آن در تقویت سیستم ایمنی را با خوردن میوه و سبزیجات یکسان می‌دانند. نوشیدن این نوشیدنی خوشمزه همچنین می‌تواند بسیاری از بیماری‌های شایع و یا حتی غیرشایع را درمان کند.

بیشتر بخوانید: قدرت یادگیری مغز انسان در فرکانس‌های خاص افزایش می‌یابد

شیرقهوه می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند

نوشیدن یک فنجان شیرقهوه می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها کمک کرده و تأثیری مشابه با مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه داشته باشد.

مطالعه جدید محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می‌دهد ترکیب قهوه با شیر حاوی آنتی اکسیدان و پروتئین‌هایی است که می‌تواند خواص ضدالتهابی سلول‌های ایمنی بدن را دوبرابر کند.

زمانی که باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا وارد بدن می‌شوند، سیستم ایمنی با استفاده از گلبول‌های سفید و مواد شیمیایی، واکنش نشان می‌دهد. این واکنش معمولاً به عنوان التهاب شناخته می‌شود. حالا محققان می‌گویند خوردن یک فنجان شیرقهوه به راحتی می‌تواند با خواص ضدالتهابی مانند میوه‌ها و سبزیجات داشته باشد و به افزایش قدرت ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها کمک کند.

شیرقهوه می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند

آنتی‌اکسیدان‌های معروف به پلی‌فنول‌ها برای سلامتی بدن انسان مفید هستند و در گیاهان، میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند. بدن انسان برای سلامتی به این آنتی‌اکسیدان‌ها نیاز دارد. هنوز ناشناخته‌های بسیاری در مورد پلی‌فنل‌ها وجود دارد. برای مثال دانشمندان هنوز مطمئن نیستند وقتی این مواد با برخی مولکول‌های دیگر واکنش نشان می‌دهند، چه اتفاقی رخ می‌دهد.

در مطالعه جدیدی، محققان دپارتمان علوم غذایی با همکاری محققان دپارتمان دامپزشکی و علوم دامی دانشگاه کپنهاگ، رفتار پلی‌فنول‌ها را هنگام ترکیب با اسیدهای آمینه و بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها مورد بررسی قرار دادند. نتایج امیدوارکننده بود و نشان می‌داد زمانی که یک پلی‌فنول با یک اسید آمینه ترکیب می‌شود، می‌تواند قدرت سلول‌های ایمنی را افزایش دهد. به‌این‌ترتیب، چنین ترکیبی می‌تواند اثر مفیدی روی سلامت انسان داشته باشد.

پروفسور «ماریان نیسن لوند» از دپارتمان علوم غذایی دانشگاه کپنهاگ که سرپرستی این مطالعه را بر عهده دارد، می‌گوید:

«تاکنون تحقیقات مختلفی در این زمینه روی حیوانات انجام شده است و این تحقیقات همچنان ادامه دارد.»

مطالعات قبلی انجام‌شده توسط محققان نشان می‌دهد پلی‌فنول‌ها به پروتئین‌های موجود در محصولات گوشتی و شیر متصل می‌شوند. دانه‌های قهوه پر از پلی‌فنول و شیر نیز سرشار از پروتئین است. ترکیب این دو ماده نیز می‌تواند روی افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن تأثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص تقویت سیستم ایمنی بدن با نوشیدن شیرقهوه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب