uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

طراحی سامانه‌ای برای موقعیت‌یابی نیروهای امدادی در زمان حادثه

0 11یک شرکت دانش‌بنیان با دریافت تسهیلات نمونه‌سازی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌ها موفق به طراحی و توسعه سامانه موقعیت‌یابی نیروهای امدادی شد.

به گزارش ایسنا، مهدی موذن علوی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ارتباط با طراحی و راه‌اندازی دستگاه موقعیت‌یاب و پایش علایم حیاتی نیروهای امدادی در زمان بروز حوادث، گفت: این سامانه امکان رصد وضعیت سلامت گروه‌های امدادی، کنترل وضعیت مکانی و فاصله با نزدیکترین نقطه امن را در زمان بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی و ریزش ساختمان دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، اظهار کرد : برای توسعه فناوری و همچنین تحقیق و توسعه جهت کاهش خطا و افزایش قابلیت استفاده برای نیروهای امدادی از تسهیلات نمونه‌سازی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن استفاده کردیم.

وی ادامه داد: این سامانه یکی از پرچالش‌ترین مسائل و مشکلات ناشی از ریزش ساختمان و آتش‌ سوزی‌های گسترده در زمان بروز بحران و حوادث در مناطق شهری را برطرف می‌کند و به کمک آن می‌توان محل دقیق حضور نیروهای امدادی را پیدا و وضعیت سلامت آنها را در زمان انجام ماموریت رصد کرد.

به نقل از روابط عمومی صندوق ثامن، علوی گفت: این سیستم می‌تواند ضربان قلب و سطح اکسیژن افراد را گزارش دهد و همچنین گروه‌های امدادی می‌توانند با کمک دکمه‌ای که بر روی لباس این افراد تعبیه شده است، اطلاعات محیط حادثه را به بیرون انتقال دهند.

انتهای پیام منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب