uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری با وزارت نفت برای ساخت ۱۵ قلم تجهیزات گلوگاهی نفت

0 12


معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری با اشاره به امضای توافق‌نامه با وزارت نفت گفت: این توافق‌نامه همکاری در راستای بومی‌سازی و تولید داخل و دستیابی به ۱۵ قلم از تجهیزات گلوگاهی است که ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

به گزارش ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم انعقاد توافق‌نامه با وزارت نفت در زمینه بومی سازی تجهیزات و فناوری‌های گلوگاهی صنعت نفت، این وزارتخانه را در استفاده از کارگروه بار اول برای تولید داخل، رتبه اول دانست و افزود: حضور مجدانه دکتر اوجی وزیر نفت در عرصه‌های فناورانه این پیام را می‌دهد که بزرگترین مجموعه صنعتی کشور عزم کرده است تا به حوزه‌های فناورانه ورود کند.

معاون علمی رییس‌جمهوری انعقاد این تفاهم‌نامه را اولین پیمان همکاری کلان میان زیست بوم فناوری کشور و وزارت نفت عنوان کرد و گفت: این توافق نامه همکاری در راستای بومی‌سازی و تولید داخل و دستیابی به ۱۵ قلم از تجهیزات گلوگاهی است که ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

وی تأکید کرد: این یک بازار غیر قابل مقایسه‌ای است که تاکنون ایجاد شده است.‌

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: وزارت نفت با تمام توان پای کار است و بعد از آن باید دو بخش دیگر یعنی شبکه شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگری شبکه سیستم تأمین مالی کشور تکمیل شوند تا محصولات مورد نظر بومی‌سازی شوند.

وی گفت: این بازار آنقدر جذاب است که همه کسانی که باور به توان خود دارند، این میدان در اختیار آنها است. در سال‌های گذشته به لحاظ کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان خوبی داشتیم و تعداد شرکت‌ها بسیار مهم است و امیدواریم این زیست بوم شکل بگیرد.

معاون علمی رییس‌جمهوری تصریح کرد: ما در سال‌های قبل به کمیت خوب و تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان رسیده‌ایم که این کمی‌سازی برای توسعه زیست بوم شکل گرفته است، ولی در مراحل بعد ما به ابرشرکت‌هایی نیاز که از تعداد بسیار زیادی شرکت‌های بهره‌بردار تشکیل شده‌اند.

دهقانی فیروزآبادی گفت: با نگاهی به شرکت‌های بزرگ دنیا متوجه می‌شویم که شرکت‌های بسیار زیادی ندارند، اما هر کشور حداکثر ۱۰ شرکت بزرگ که نماد تکنولوژی هستند، دارند و امیدواریم در کشور خودمان نیز شاهد حضور این شرکت‌های بزرگ باشیم. 

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب