uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

امکان استفاده از پیامرسان‌های ایرانی با شماره خارجی در دسترس قرار گرفت

0 15


وزیر ارتباطات در جریان نشست هیئت دولت خبر استفاده از پیامرسان‌های ایرانی با شماره خارجی برای حمایت کامل از شبکه‌های اجتماعی بومی را اعلام کرد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به اینکه وزارت ارتباطات به حمایت خود در زمینه توسعه پیام‌رسان‌های داخلی با شدت بیشتری ادامه خواهد داد، بر تامین نیاز میلیون‌ها کاربر توسط پیام‌رسان‌های بومی و داخلی تاکید داشته است. طبق اعلام زارع‌پور، در همین راستا امکان استفاده از پیامرسان‌های داخلی با شماره خارجی هم به‌زودی ارائه خواهد شد.

وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر اینکه از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم به‌منظور حمایت از پیام‌رسان‌ها اقدام به تشکیل کارگروه ویژه‌ای با مسئولیت خود کرده است، بیان داشت: «این کارگروه ویژه به‌طور هفتگی جلسه داشته است و در این چند ماه، با توجه به محدودیتی که برای پلتفرم‌ها و سکوهای خارجی ایجاد شده، میزان استفاده از ظرفیت‌های بومی بیشتر شده است».

بیشتر بخوانید: جدیدترین نسخه اپلیکیشن ۷۲۴ معرفی شد

استفاده از پیامرسان‌های ایرانی با شماره خارجی برای حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی

طبق اظهارات زارع‌پور، افزایش استفاده از ظرفیت‌های بومی به علت محدودیت پلتفرم‌های خارجی، منجر به برگزاری روزانه جلسات این کارگروه برای حمایت از این پیام‌رسان‌ها شده است.

او مجدداً بر صرف تمام ظرفیت‌های وزارت ارتباطات در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی تاکید و اعلام کرد: «هر آنچه که سخت‌افزار و پهنای باند موردنیاز پیام‌رسان‌های داخلی باشد، توسط وزارت ارتباطات تأمین می‌شود».

استفاده از پیامرسان‌های ایرانی با شماره خارجی

زارع‌پور همچنین بر امکانی که پیش‌تر وجود نداشته و اکنون مطابق با نیاز هموطنان خارج از کشور ایجاد شده، اشاره داشت:

«ایرانیان خارج از کشور از آنجایی که پیش از این امکان فعال‌کردن پیام‌رسان داخلی با شماره خارجی برایشان ممکن نبود، ذهنیت خوبی نسبت به این موضوع نداشتند؛ ازهمین‌رو امکان فعالیت با شماره غیرایرانی هم فراهم شده است».

وزیر ارتباطات همچنین نسبت به تأمین نیاز میلیون‌ها کاربر توسط پیام‌رسان‌های بومی و داخلی با افتخار اعلام کرد: «برخی از این پیام‌رسان‌ها امکان فعالیت برای کاربران خارجی هم دارند و شهروندان خارج از کشور هم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند».

او در پایان ضمن تاکید بر فراهم‌سازی قابلیت برقراری تماس تصویری با پیام‌رسان‌های داخلی بیان کرد: «بسته حمایتی صرفاً زیرساخت و پهنای باند نیست و مردم باید نسبت به وجود چنین امکاناتی مطلع شوند».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص استفاده از پیامرسان‌های ایرانی با شماره خارجی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب