uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

رونمایی کوالکام از اسنپدراگون X35؛ ارزان‌ترین مودم ۵G برای گجت‌های پوشیدنی

0 12


کوالکام به تازگی از مودم اسنپدراگون X35 برای گجت‌های پوشیدنی و دستگاه‌های اینترنت اشیا رونمایی کرده تا این محصولات هم بتوانند به شبکه ۵G متصل شوند. این مودم ارزان قیمت سرعت دانلود و آپلود ۲۲۰ و ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران این گجت‌های هوشمند قرار می‌دهد.

هنوز شبکه ۵G در برخی از کشورها توسعه نیافته است. اما روز به روز به تعداد دستگاه‌های مجهز به این فناوری افزوده می‌شود. دستگاه‌های اینترنت اشیا و گجت‌های پوشیدنی یکی از محصولاتی هستند که به صورت گسترده از اینترنت ۵G پشتیبانی نمی‌کنند.

در همین رابطه کوالکام با معرفی مودم جدید اسنپدراگون X35 قصد دارد پشتیبانی از شبکه ۵G را به این محصولات ارزان قیمت بیاورد. مودم جدید کوالکام ۵G NR-Light نام داشته و پشتیبانی از شبکه ۵G را با قیمت تمام شده کمتری به گجت‌های پوشیدنی می‌آورد.

البته  ۵G NR-Light نسبت به مودم‌های ۵G در گوشی‌های هوشمند عملکرد ضعیف‌تری دارد. به گفته کوالکام این مودم به‌ترتیب سرعت دانلود و آپلود ۲۲۰ و ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران این گجت‌های هوشمند قرار می‌دهد.

کوالکام اعلام کرده که مودم جدیدش از طراحی منحصر به فردی بهره برده و علاوه بر ابعاد بسیار کوچک و کاهش مصرف انرژی، گرمای بسیار کمی تولید می‌کند. به گفته کوالکام، اسنپدراگون X35 از شبکه ۴G LTE هم پشتیبانی می‌کند و کم‌مصرف‌ترین مودم این شرکت تا به امروز محسوب می‌شود.

اولین دستگاه‌های مجهز به این مودم در نیمه اول ۲۰۲۴ از راه می‌رسند. کوالکام همچنین به این نکته اشاره کرده است که قیمت این مودم، نصف قیمت اسنپدراگون X55 خواهد بود.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب