uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

کفی‌های هوشمندی که از سُر خوردن و افتادن جلوگیری می‌کنند

0 5پژوهشگران سنگاپور، کفی‌های هوشمندی را ابداع کرده‌اند که می‌توانند از سُر خوردن و افتادن کاربران خود جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، اگر لغزش، زمین خوردن و افتادن مکررا در یک منطقه از محل کار رخ دهد، کارفرمایان باید در مورد آن بدانند تا بتوانند مشکل را برطرف کنند. یک کفی هوشمند جدید، برای ارائه چنین اطلاعاتی طراحی شده است تا در صورتی که کارگران فراموش کنند مراقب باشند، کفی از زمین خوردن آنها جلوگیری کند.

این دستگاه پوشیدنی از طریق مشارکت بین «دانشگاه ملی سنگاپور»(NUS) و شرکت «فلکسوسنس»(FlexoSense) در حال توسعه است. این پروژه به سرپرستی پروفسور «لیم چوی تک»(Lim Chwee Teck)، پژوهشگر «دانشگاه ملی سنگاپور»(NUS) انجام می‌شود.

این کفی که در کفش‌های معمولی قرار می‌گیرد، دارای تجهیزات الکترونیکی از جمله یک ماژول GPS، یک «واحد اندازه‌گیری اینرسی»(IMU) و حسگرهای فشار است. GPS، مکان کاربر را ثبت می‌کند، IMU و حسگرها به ترتیب حرکات پا و تغییرات فشار پا را تشخیص می دهند.

الگوریتم‌های سفارشی‌سازی‌شده با تجزیه و تحلیل این داده‌ها در لحظه، قادر به شناسایی ترکیبات گویایی هستند که نشان می‌دهند کاربر سُر خورده، زمین خورده یا افتاده است. زمان و مکان این حوادث را می‌توان در یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند، به صورت آنلاین مشاهده کرد.

ایده این است که اگر کارفرمایان ببینند که حوادث در یک منطقه رخ می‌دهند، تغییراتی را برای ایمن‌تر کردن آن منطقه آغاز کنند. به‌علاوه، اگر به نظر برسد که یک کارگر مکررا بدون توجه به موقعیت مکانی خود، به شدت سُر خورده، زمین خورده یا افتاده است، می‌توان او را به سمتی با خطر پایین‌تر منصوب کرد.

«چیا لی پنگ»(Chia Lye Peng)، مدیرعامل فلکسوسنس، گفت: سقوط‌های ناشی از لغزش، به دلیل از دست دادن بهره‌وری، هزینه‌های پزشکی و اداری، هزینه قابل توجهی را برای بیشتر شرکت‌ها به همراه دارند. ما معتقدیم که کفی هوشمند ما می‌تواند به کاهش هزینه‌ها پیش از وقوع حوادث جدی کمک کند.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب