uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

افزایش ۱.۵ برابری عمر باتری‌ها با نانومواد

0 12یکی از شرکت‌های فناور مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با تولید و عرضه ترکیباتی، امکان افزایش طول عمر باتری تا ۱٫۵ برابر را فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا ، محققان یکی از شرکت‌های فناور فعال در حوزه نانو شیمی، به دانش فنی نانو موادی موسوم به اکسپندر باتری دست یافتند که با افزایش تعداد چرخه شارژ و “دشارژ” از ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ چرخه و کاهش اجزای مورد نیاز برای باتری، توانستند عمر باتری‌ها را تا ۱.۵ برابر افزایش دهند.

باتری سرب اسید یکی از قدیمی‌ترین نوع باتری قابل شارژ بوده که توانایی ایجاد جریان‌های بالا را دارد. این ویژگی همراه با هزینه کم، آنها را برای استفاده در وسایل نقلیه موتوری مناسب کرده است تا جریان بالای مورد نیاز موتورها را فراهم کنند.

اکسپندر باتری سرب-اسید این شرکت حاوی نانوذرات است و این ذرات به دلیل مساحت سطحی زیاد و در نتیجه مساحت تماس بالاتر الکترود/الکترولیت، میزان بالاتری از شارژ/دشارژ را ایجاد کرده و مسیر کوتاهی برای انتقال سریع بار ایجاد می‌کند.

به نقل از ستاد نانو، این شرکت در حال حاضر سولفات باریم را به صورت سنتزی و در مقیاس نانو در واحد نیمه صنعتی تولید کرده است.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب