uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

افشای مشخصات پردازنده W7-2495X اینتل در بنچمارک گیک بنچ

0 15


یک هفته تا رونمایی از نسل جدید پردازنده‌های Xeon اینتل باقی مانده و در همین رابطه مشخصات و بنچمارک پردازنده Xeon W7 2495X اینتل در پایگاه داده گیک بنچ افشا شده است. پردازنده HEDT مورد اشاره به ۲۴ هسته و ۴۸ رشته پردازشی مجهز شده و فرکانس هسته‌های آن به ۴.۶ گیگاهرتز می‌رسد. مشخصات و نتایج بنچمارک پردازنده اینتل را در ادامه این مطلب از شهر سخت افزار بخوانید.

بر اساس داده‌های Geekbench، پردازنده Xeon W7 2495X با فرکانس پایه ۲.۵ گیگاهرتز و فرکانس بوست ۴.۶ گیگاهرتز روانه بازار می‌شود، اما انتظار می‌رود که فرکانس نسخه نهایی این پردازنده تا ۴.۸ گیگاهرتز هم برسد.

نتایج بنچمارک پردازنده Xeon W7 2495X اینتل

این پردازنده روی یک کامپیوتر آماده لنوو با کد ۳۰G9CTO1WW تست شده است. سیستم تست به ۱۲۸ گیگابایت حافظه رم DDR5 و یکی از مادربردهای جدید W790 مجهز شده است.

نتایج بنچمارک پردازنده Xeon W7 2495X در نوع خود قابل توجه است. این پردازنده پرچمدار Xeon اینتل در بخش تک‌هسته‌ای امتیاز ۱۴۹۷ را کسب کرده است. امتیاز چندهسته‌ای این پردازنده نیز تعریفی ندارد و به عدد ۲۴۶۸۵ رسیده است. در واقع پردازنده Xeon W7 2495X حتی از پردازنده Core i9 13900K هم ضعیف‌تر ظاهر شده است. پردازنده پرچمدار نسل سیزدهمی اینتل توانسته امتیازهای ۲۲۱۵ و ۲۵۲۶۷ در همین تست کسب کند.

2495x-2.jpg

تنها نکته مثبت درباره امتیازهای پردازنده W7 2495X، این است که این پردازنده می‌تواند پردازنده ۲۴ هسته‌ای Ryzen Threadripper Pro 5965WX را شکست دهد که البته یک پردازنده Zen 3 است و معماری قدیمی دارد. طبق اعداد و ارقام، این دو پردازنده امتیاز تک‌هسته‌ای یکسانی دارند اما در پردازش چندهسته‌ای، پردازنده ۲۴۹۵X با اختلاف ۱۲ درصدی پیش می‌افتد.

اینتل قرار است در تاریخ ۱۵ فوریه پردازنده‌های Xeon Sapphire Rapids را به طور رسمی معرفی کند، اما بررسی‌های مستقل این پردازنده‌ها در تاریخ ۲۲ فوریه منتشر خواهند شد. زمان عرضه این پردازنده‌ها هنوز توسط اینتل تعیین نشده، اما به احتمال زیاد در میانه ماه مارس خواهد بود.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب