uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

قابلیت هیجان انگیز کنترل نورپردازی RGB به ویندوز ۱۱ اضافه می‌شود

0 18


به نظر می‌آید که مایکروسافت در حال اضافه کردن قابلیت هیجان انگیز دیگری به ویندوز ۱۱ است که برای گیمرها بسیار کاربردی خواهد بود. سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ به‌زودی قابلیت کنترل نورپردازی RGB از طریق تنظیمات ویندوز بدون نیاز به یک نرم‌افزار مستقل را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که ویندوز ۱۱ به‌زودی قابلیتی برای کنترل نور پردازی RGB را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا دیگر نیازی به نرم افزارهایی مانند Corsair iCUE یا Razer Synapse نداشته باشند. افزوده شدن قابلیت کنترل نورپردازی RGB به سیستم عامل ویندوز ۱۱ را می‌توان ویژگی‌ مورد انتظاری دانست که بسیاری از کاربران، خصوصاً گیمرها به‌دنبال آن هستند.

ظاهراً مایکروسافت این خواسته گیمرها را اجابت کرده و درحال کار روی قابلیت جدیدی برای کنترل نورپردازی RGB از طریق تنظیمات ویندوز هستند. تصاویر منتشر شده از نسخه‌های اولیه Windows 11 چنین چیزی را تایید می‌کنند.

 قابلیت شخصی‌سازی جدیدی که در تصاویر منتشر شده از نسخه‌های اولیه ویندوز ۱۱ دیده می‌شوند، امکان کنترل نورپردازی RGB را در لوازم جانبی کامپیوترهای گیمینگ فراهم می‌کنند و این کار فارغ از برند یا نوع تجهیز مورد استفاده از قبیل کیبوردها، ماوس یا هدست گیمینگ خواهد بود.

این ابزارها دستوراتی مانند تغییر میزان روشنایی، رنگ نورپردازی RGB یا افکت‌های نورپردازی مختلف آن را تنظیم می‌کنند. این آپشن‌ها برای تمامی تجهیزاتی که ازطریق USB به سیستم متصل می‌شوند، مانند Stream Deck از Elgato، قابل استفاده خواهند بود.

win11-rgb-2.jpg

درحال حاضر جزئیات بیشتری درباره زمان عرضه استفاده از این قابلیت منتشر نشده است. همچنین معلوم نیست که این قابلیت امکان کنترل نورپردازی RGB مادربردها یا کارت‌های گرافیک را خواهند داشت یا نه. هنوز مایکروسافت درباره این قابلیت اظهار نظر نکرده بنابراین باید منتظر ماند و دید که آیا چنین قابلیتی در نهایت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب