uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

به نظر می‌رسد اپل در نظر دارد عملکرد USB-C آیفون را محدود کند

0 10


به لطف مقررات جدید اتحادیه اروپا که از سال آینده اجرایی می‌شود، اپل چاره‌ای جز این ندارد که در نهایت پورت USB-C را به آیفون‌های خود اضافه کند. البته مثل همیشه، این موضوع برای اپل چالش برانگیز است.

طبق یک شایعه جدید از چین، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از یک رابط مدار مجتمع (IC) سفارشی برای پورت است که به آن اجازه می‌دهد تا قطعات درگیر در اتصال را تأیید کند.

اگر این موضوع برای شما آشناست، به این دلیل است که این دقیقاً همان کاری است که اپل با پورت لایتنینگ خود انجام داده است. فرآیند احراز هویت تعبیه شده در رابط لایتنینگ، همان چیزی است که هشدارهای “این وسیله جانبی پشتیبانی نمی‌شود” را در صورت استفاده از هر چیزی که توسط اپل ساخته نشده و همچنین بخشی از برنامه مجوز “‘ساخته شده برای آیفون”، ظاهر می‌شود.

همچنین شایان ذکر است که هیچ یک از دستگاه‌های موبایل اپل که قبلاً از USB-C استفاده می‌کردند، چیزی شبیه به رابط مدار مجتمع (IC) جدید را ندارند.

مشخص نیست که آیا افزودن تراشه آی سی سفارشی واقعاً پیامدهای مهمی در مورد عملکرد لوازم جانبی غیر اپل و غیر MFi خواهد داشت یا خیر، اما ممکن است ویژگی‌های خاصی مانند شارژ سریع و انتقال داده با سرعت بالا در موارد غیر محدود، محدود شوند. اتحادیه اروپا به احتمال زیاد در چنین سناریویی مداخله خواهد کرد – زیرا تمام دلیل اجباری شدن USB-C به عنوان یک رابط جهانی را از بین می‌برد.

در شایعات قبلی در مورد محدودیت‌های آیفون USB-C، گفته شده بود که فقط آیفون‌های پرو از سرعت شارژ سریع و دیتا برخوردار خواهند بود، در حالی که مدل‌های استاندارد از سرعت USB 2.0 استفاده می‌کنند که مشابه لایتنینگ است.

جدیدترین اخبار تکنولوژی را از صفحه فناوری ما در رایااستور دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب