uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

خوی در مدار زلزله و ثبت فوج لرزه‌ها در فاریاب/رخداد زلزله ۴.۷ در قصرشیرین

0 12در هفته گذشته علاوه بر آنکه خوی با زلزله های بین ۲.۵ تا ۴ ریشتر لرزید، فوج لرزه‌هایی در فاریاب استان کرمان نیز رخ داد؛ ضمن آنکه قصرشیرین استان کرمانشاه نیز با زلزله ۴.۷ لرزید.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته شهرستان خوی همچنان بر روی خط زلزله بود و شهروندان این شهر زلزله هایی بین ۲.۵ تا ۴ ریشتر را تجربه کردند. همچنین فاریاب استان کرمان نیز با یک زلزله به بزرگای ۴.۱ لرزید و تاکنون زمین‌لرزه های دیگری به بزرگای ۲.۶ تا ۳ ریشتر را تجربه کرده است.

همچنین در این هفته، قصرشیرین استان کرمانشاه با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۷ ریشتر لرزید و بندرترکمن استان گلستان نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ را تجربه کرد.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۵ بهمن

در ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۷، در قاسم آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در موسیان استان ایلام زلزله ۲.۸، در کانی سور استان کردستان زلزله ۲.۵ و در قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۸ رخ داد.

خوی استان آذربایجان غربی نیز در این روز زلزله ۳ ریشتری در عمق ۴ کیلومتری زمین را تجربه کرد.

قصرشیرین استان کرمانشاه با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۷ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری قصر شیرین و ۲۹ کیلومتری سرپل ذهاب این استان بوده است. وقوع زلزله ۴.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای این منطقه است.

موسیان استان ایلام زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۳ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در۲۵ کیلومتری موسیان و ۴۴ کیلومتری دهلران این استان گزارش شد.

هندیجان استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۲۲ کیلومتری را تجربه کرد و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۰ کیلومتری هندیجان و ۴۴ کیلومتری شهر زهره استان خوزستان و ۵۲ کیلومتری بندر دیلم استان بوشهر گزارش شد.وقوع زلزله ۳.۶ ریشتری در عمق ۲۶ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

یکشنبه ۱۶ بهمن

در عشق آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۹، منطقه شنبه استان بوشهر زلزله ۲.۷ ریشتری به ثبت رسید.

در خوی استان‌ آذربایجان غربی سه زلزله‌ ۲.۷، ۲.۸، ۴ ریشتری در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داد

دوشنبه ۱۷ بهمن

در خوی استان آذربایجان زمین‌لرزه‌هایی به بزرگای ۲.۶، ۳.۱ ریشتر در عمق ۶ کیلومتری رخ داد و زلزله ۳.۱ ریشتری نیز در عمق ۱۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

بهبهان استان خوزستان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۷ کیلومتری بهبهان و ۲۲ کیلومتری سردشت استان خوزستان و ۴۳ کیلومتری لیکک استان کهگیلویه و بویر احمد گزارش شد.

بندرترکمن استان گلستان نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین لرزید و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در۱۳ کیلومتری بندر ترکمن،۱۷ کیلومتری سیجوال و ۱۸ کیلومتری گمیش تپه این استان گزارش شد.

بوئین سفلی استان کردستان نیز در این روز زلزله ۲.۷ریشتری را تجربه کرد و در شهمیرزاد استان سمنان زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

سه‌شنبه ۱۸ بهمن

بندر خمیر استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۳۷ کیلومتری بندر خمیر، ۴۲ کیلومتری کنگ و ۴۷ کیلومتری لافت این استان گزارش شد.

کلات استان خراسان رضوی زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۲ کیلومتری را تجربه کرد و رومرکز آن در ۱۰ کیلومتری کلات، ۲۴ کیلومتری شهرزو و ۳۸ کیلومتری حسن آباد لائین نو این استان بوده است.

در این روز همچنین، نودژ استان کرمان زلزله ۲.۷ و خوسف استان خراسان جنوبی سه زلزله به بزرگای ۲.۵، ۲.۸ و ۲.۹ را تجربه کردند.

در خوی استان آذربایجان غربی نیز زلزله‌هایی به بزرگای ۲.۶ و ۲.۹ رخ داد.

چهارشنبه ۱۹ بهمن

در بالاده استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

خوی استان آذربایجان غربی زلزله های ۲.۵، ۲.۷، ۲.۸ ریشتری را تجربه کرد.

قلعه خواجه استان خوزستان با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ ریشتر در عمق ۲۱ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۵ کیلومتری قلعه خواجه، ۳۶ کیلومتری چلگرد و ۶۲ کیلومتری ایذه این استان به ثبت رسید.

رضوانشهر استان گیلان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۲۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه‌ای در۷ کیلومتری رضوانشهر، ۱۰ کیلومتری پره سر و ۲۱ کیلومتری شاندرمن این استان بوده است.

در بخش حمیل استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۷ کیلومتری رخ داد و رومرکز آن در ۱۷ کیلومتری حمیل، ۲۱ کیلومتری رباط و ۲۴ کیلومتری هلشی این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۲۰ بهمن

فاریاب استان کرمان با زمین‌لرزه ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۲۵ کیلومتری لرزید و رومرکز این رخداد لرزه ای در ۳۲ کیلومتری فاریاب و ۴۴ کیلومتری بلوک استان کرمان و ۶۱ کیلومتری سرگز استان هرمزگان بود و وقوع زلزله های ۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳.۴ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳.۵ ریشتری در عمق ۹ کیلومتری و زلزله ۳.۸ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این روز بوده است.

در شهداد استان کرمان نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۴۳ کیلومتری شهداد،۴۴ کیلومتری هجدک و ۵۵ کیلومتری چترود این استان بوده است.

در روانسر استان کرمانشاه زلزله ۲.۶، قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ رخ داد.

سرگز استان هرمزگان زلزله اس به بزرگای ۳.۴ در عمق ۲۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن این رخداد لرزه ای در ۲۲ کیلومتری سرگز،۲۸ کیلومتری تخت و ۳۷ کیلومتری قلعه قاضی این استان گزارش شد.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله های۲.۷، ۲.۸، ۴ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید.

زرآباد استان آذربایجان غربی با زلزله ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۱ کیلومتری زرآباد،۲۰ کیلومتری سیه چشمه و ۴۳ کیلومتری شوت این استان بوده است. دو زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

جمعه ۲۱ بهمن

در زرآباد استان آذربایجان غربی دو زلزله ۲.۶ ریشتری و در خوی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

قطور استان آذربایجان غربی با زلزله ۳.۴ لرزید.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب