uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

شیائومی آماده تولید انبوه و عرضه خودروی تمام الکتریکی شده است

0 13


طی چند روز گذشته رویداد سرمایه‌گذاران شیائومی برگزار شده و آقای لی جون مدیرعامل این شرکت چینی، اطلاعات تازه‌ای در رابطه با خودروی تمام الکتریکی Xiaomi به اشتراک گذاشته است. به گفته وی، طی چند ماه آینده شاهد ورود خودروهای الکتریکی شیائومی به خیابان‌ها خواهیم بود.

به تازگی رویداد «روز سرمایه‌گذاران شیائومی» برگزار شده و این شرکت چینی اطلاعات جالبی در رابطه با محصولات و نقشه راه آینده خود به اشتراک گذاشته است.

در این رویداد، لی جون (Lei Jun)، مدیرعامل شرکت Xiaomi، بخش قابل توجهی از صحبت‌های خود را به موضوع خودروی الکتریکی شیائومی پرداخت و مدت کمی را هم به گوشی‌های هوشمند، اینترنت اشیا و سایر محصولات شیائومی اختصاص داده است.

وی در بخشی از صحبت‌های خود توضیح داد که تیم تحقیق و توسعه خودروی شیائومی اکنون بیش از ۲۳۰۰ کارمند فعال دارد و آن‌ها به طور خستگی ناپذیری در تلاش هستند تا این شرکت در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ اولین خودروی الکتریکی خود را به صورت انبوه به بازار عرضه کند.

اولین خودروی تمام الکتریکی شیائومی به زودی عرضه می‌شود

به گفته لی جون پیشرفت تیم خودروی الکتریکی شیائومی فراتر از انتظارات بوده و با خروج خودرو از خط تولید در ماه سپتامبر، آزمایش‌های میدانی و زمستانی این محصول آغاز شده است.

آقای لی جون تأکید کرد که خودروهای بدون سرنشین یا خودروهای خودران اصلی‌ترین هدف شیائومی از ورود به صنعت تولید خودرو هستند. بر همین اساس، در اولین مرحله از بررسی‌های میدانی و آزمایش‌های خودروهای بدون سرنشین شیائومی، بالغ بر ۱۴۰ خودروی آزمایشی در سراسر کشور تحت آزمایش قرار گرفته است.

تمام شایعات به واقعیت تبدیل شد

مدتی قبل یک بلاگر در پلتفرم رسانه اجتماعی چینی Weibo تصاویری را به اشتراک گذاشت که در آن نشان داده شده بود این غول فناوری چینی در حال آزمایش خودروی الکتریکی معرفی نشده خودش است.

در متن توضیحات مربوط به این تصاویر گفته شده است که آقای لی جون مدیرعامل شیائومی شخصاً در حال تست و بررسی این خودروهای جدید در شرایط سخت زمستانی است.

در همین رابطه بخوانید:

خودرو تمام الکتریکی شیائومی؛ رقیب جدید تسلا با قابلیت رانندگی خودکار

– مشخصات و تصاویر خودروی برقی مرموز شیائومی افشا شد؛ قدرتمندتر از تسلا مدل ۳

شیائومی کارخانه خودروسازی خود را در شهر ییژوانگ پکن تاسیس کرده است. علاوه بر این، شیائومی قصد دارد یک کارخانه خودروسازی کاملاً کاربردی با ظرفیت سالانه ۳۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه بسازند و اولین خودرو در سال ۲۰۲۴ از خط تولید خارج شود.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب