uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

فضانوردان چینی پیاده روی فضایی ۷ ساعته انجام دادند

0 18


در نخستین ماموریت «شنژو ۱۵»؛

دو فضانورد چینی روز پنج شنبه یک پیاده روی فضایی ۷ ساعته انجام دادند که در حقیقت نخستین راهپیمایی فضایی در ماموریت «شنژو ۱۵» به حساب می آید.

به گزارش «نبض فناوری»، اسپیس اعلام کرد، «فی جون لانگ» رهبر ماموریت شنژو ۱۵ همراه «ژانگ لو» دیگر فضانورد چینی از ماژول ونتیان ایستگاه فضایی تیانگونگ خارج شدند تا چند فعالیت را انجام دهند. دنگ کویینگ مینگ،‌ سومین فضانورد ماموریت شنژو ۱۵ داخل ایستگاه فضایی تیانگونگ چین باقی ماند تا از همکاران خود پشتیبانی کند.

فی و ژانگ طی پیاده روی فضایی پمپ های خارجی در بخش بیرونی ماژول منگتیان را نصب کردند تا به کنترل گرمایی و عملکرد این ماژول آزمایشی و دیگر ابزارهای علمی نصب شده در خارج آن کمک کنند.

این دو فضانورد همچنین فعالیت های مختلفی مربوط به ماژول منگتیان را انجام دادند. این ماژول در نوامبر ۲۰۲۲ میلادی به فضا پرتاب شد و رسیدن آن به تیانگونگ به تکمیل این ایستگاه فضایی T شکل منجر شد.

آژانس پروازهای فضایی انسانی چین، پس از پایان یافتن عملیات، آن را اعلام کرد. جزئیات بیشتری درباره زمان آغاز فعالیت ذکر نشده است.

منبع/ مهرمنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب