uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

قیمت گلکسی A54 و A34 سامسونگ افزایش پیدا می‌کند؟

0 11


سامسونگ سال گذشته با گلکسی A53 5G و گلکسی A33 5G عملکرد بدی نداشت. نسبت عملکرد و قیمت قابل قبولی داشتند و با توجه به تفاوت نگاه سامسونگ با برندهای رقیبی چون شیائومی، این قیمت‌گذاری مربوط به موارد خاصی چون آپدیت طولانی و گواهی IP67 می‌شد.

به گزارش رایااستور، به تازگی گزارشی منتشر شده که از احتمال افزایش قیمت گلکسی A54 و گلکسی A34 سامسونگ نسبت به نسل قبل خبر می دهد.

احتمال افزایش قیمت گلکسی A54 و گلکسی A34

گزارش جدید شامل اطلاعاتی است که قیمت بازار اروپای منتسب به Galaxy A54 و Galaxy A34 را نشان می‌دهد. همانطور که گفتیم احتمالا میان‌رده‌های اصلی سال ۲۰۲۳ سامسونگ شاهد افزایش قیمت باشند.

بر اساس گزارشی از ۲ منبع مختلف، سامسونگ گلکسی A54 با قیمت پایه ۵۳۰ تا ۵۵۰ یورو برای مدل پایه با ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره سازی عرضه می شود، در حالی که نسخه ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بین ۵۹۰ تا ۶۱۰ یورو خواهد بود. برای مقایسه، گلکسی A53 با قیمت بسیار کمتر ۴۵۰ یورو عرضه شد.

مدل مقرون به صرفه تر از این دو گوشی یعنی گلکسی A34، با قیمت ۴۱۰ تا ۴۳۰ یورو برای مدل پایه که دارای ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی است، عرضه می شود. در حالی که نسخه ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی ممکن است حدود ۴۸۰ یورو باشد. برای مقایسه گلکسی A33 در زمان عرضه فقط ۳۷۰ یورو قیمت داشت.

اکنون، ذکر این نکته مهم است که گزارش‌های مربوط به قیمت اغلب نادرست بوده است، بنابراین نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که آیا سامسونگ واقعا قیمت گوشی‌های میان‌رده مقرون به صرفه جدید خود را تا این حد افزایش می‌دهد یا خیر.

البته با توجه به وضعیت فعلی تورم جهانی، کمبود تراشه و افزایش پیوسته قیمت‌ها، محقق شدن این گزارش‌ها خیلی عجیب نیست.

سامسونگ A53 و A33 را در واپسین روزهای سال ۱۴۰۱ عرضه کرد و بعید نیست که امسال هم در بازه زمانی مشابهی شاهد رونمایی از گوشی‌های جدید سری Galaxy A 2023 باشیم. اگر این حدس صحیح باشد حدودا ۱ ماه تا رونمایی رسمی باقی مانده و در این مدت گزارش‌های متعددی درباره آن‌ها منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب