uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

مالیات خودروهای بالای ۳ میلیارد از سال ۱۴۰۲ اخذ می‌شود

0 10


رییس سازمان امور مالیاتی کشور از علل دریافت و احتساب مالیات خودروهای بالای ۳ میلیارد سخن گفته و دارندگان این خودروها را ملزم به پرداخت این مالیات می‌داند.

طبق گزارشی از همشهری آنلاین، «داود منظور»، رییس سازمان امور مالیاتی کشور، در مورد اخذ مالیات خودروهای بالای ۳ میلیارد اعلام کرد: «به هر حال کسانی که خودروهای گران قیمت سوار می‌شوند به لحاظ درآمدی متفاوت از فردی هستند که خودرو ندارد، یا خودروی ارزان قیمت سوار می‌شود».

وی همچنین تاکید داشت: «این موضوع برای خانه‌های گران قیمت نیز اجرا می‌شود و در مجموع مالیات بر ثروت به صورت جداگانه از افراد دریافت خواهد شد».

بیشتر بخوانید: میزان درآمد دولت از مالیات خودروهای لوکس چقدر است؟

دریافت مالیات خودروهای بالای ۳ میلیارد و خانه‌های گران قیمت

رییس سازمان امور مالیاتی در ادامه افزود: «آنچه سازمان اجرا می‌کند کاملا بر اساس قانون است و نمی‌توان ملاحظات را در اجرای قانون در نظر گرفت اما اینکه نرخ تورم روی قیمت کالاهایی مانند خودرو تاثیر داشته و آن را افزایش داده است، قابل تامل است».

مالیات خودروهای بالای 3 میلیارد

وی ضمن تاکید بر لزوم شفافیت در مصارف درآمدهای مالیاتی بیان داشت: «مصارف مالیات هر سال طبقه بندی و تعیین می‌شود و لازم است که مردم از آن مطلع شوند، به هرحال این حق مردم است که بدانند درآمدهای مالیاتی در کجا هزینه می‌شود».

منظور در پایان مجددا خاطرنشان کرد: «کسانی که خودروی گرانقیمت سوار می شوند، توانمندی آن را دارند که با پرداخت مالیات، در تامین خدمات عمومی دولت مشارکت نمایند».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اخذ مالیات خودروهای بالای ۳ میلیارد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب