uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

استان فارس یکی از قطب‌های توسعه کشور در حوزه فناوری است

0 14معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در سفر یک روزه خود به استان فارس ضمن بازدید از پیشرفت برج فناوری و نمایشگاه محصولات فناورانه در جمع فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان به تغییر دیدگاهی که در میان مسئولان و دانشگاهیان استان شکل گرفته است، اشاره و تاکید کرد: استان فارس یکی از قطب‌های توسعه کشور در حوزه فناوری است.

به گزارش ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در سفر به استان فارس در جمع فناوران پارک علم و فناوری این استان، گفت: استان فارس از جهت داشتن نیروی انسانی، استادان، صنعتگران و فناوران ارزشمند کنار جامعه خیرین و تأمین مالی خیلی خوبی که دارد، انصافا یکی از قطب‌های توسعه کشور در حوزه فناوری، حوزه پزشکی و سلامت، کشاورزی، انرژی و مهندسی است. 

وی ضمن بازدید از پارک علم و فناوری، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان فارس را ویژه دانست و افزود: محصولات خوبی با نگرش ملی و کلان که قابل عرضه در سطح ملی هستند، در این استان موجود است و قطعا در معاونت علمی با همکاری استانداری که تسلط خوبی به حوزه علم و فناوری داشته و باورمند هستند، کمک خواهد شد تا این شرکت‌ها در توسعه زیر ساخت‌های فیزیکی، تأمین مالی و توسعه بازار بالنده‌تر شوند.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برنامه حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: برنامه حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان همان برنامه کلان کشور است که بزرگترین برنامه حمایتی در گام اول توسعه بازار است. ما اولین و مهمترین برنامه‌ای که در معاونت علمی و فناوری داریم، این است که کمک کنیم تا این شرکت‌ها بازارشان توسعه پیدا کند و آن شرکت‌هایی که بازار خوب دارند، بتوانند به بازار صادراتی دست پیدا کنند.

وی همچنین تأمین مالی با توجه به ابعاد و اندازه فعالیت شرکت‌ها و کمک کردن به توسعه زیرساخت‌هایی که باید از آن استفاده کنند، از گام‌های دیگر حمایتی معاونت علمی و فناوری دانست.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، دهقانی فیروزآبادی، میزان تأمین مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان را بسته به اندازه و نوع فعالیت شرکت‌ها عنوان کرد و گفت: شرکت‌هایی که ۵ نفره هستند و چرخش مالی یک میلیاردی دارند، با شرکت‌هایی که ۲۰۰ نفر هستند و گردش مالی ۵۰ میلیارد تومانی دارند، با همدیگر متفاوتند و بسته به اندازه و وزن شرکت و اهمیت موضوعی که روی آن کار می‌کنند، تأمین مالی متفاوتی خواهند داشت.

انتهای پیاممنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب