uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

لیست تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال ۲۰۲۲ منتشر شد

0 16


فهرست جدید تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال ۲۰۲۲ از سوی نشریه فورچون منتشر شده و بازهم برای شانزدهمین بار پیاپی شرکت اپل در صدر این لیست قرار گرفت.

هرساله نشریه فورچون لیستی از تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان را منتشر می‌کند و حالا در فهرست تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال ۲۰۲۲ این نشریه نام‌های شرکت اپل در جایگاه اول، آمازون دوم و در رتبه سوم هم مایکروسافت دیده می‌شود.

اپل برای شانزدهمین سال پیاپی موفق به کسب جایگاه نخست فهرست نشریه فورچون برای تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان شده است. این شرکت درست مثل ۱۵ سال اخیر موفق به کنار زدن رقبای بزرگی همچون آمازون و مایکروسافت شده و دوباره از جایگاه خود دفاع کرده و همچنان لقب تحسین‌شده‌ترین شرکت دنیا را لایق خود می‌بیند.

بیشتر بخوانید:  تعداد دستگاه‌های فعال اپل در سراسر جهان به ۲ میلیارد عدد رسید

لیست تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال ۲۰۲۲

در رتبه بعدی نام شرکت Berkshire Hathaway، جی‌پی مورگان و والت دیزنی مشاهده می‌شود. شرکت خرده‌فروشی Costco هم موفق به قرارگیری در رده هفتم، فایزر در رده هشتم، آلفابت در رده نهم و امریکن اکسپرس در رده دهم شده‌اند.

تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال 2022

رده‌بندی فورچون هرساله مطابق با شهرت سازمانی و با نظرسنجی از حدود ۳۷۰۰ مدیر ارشد و اعلام نظر کارشناسان تهیه می‌شود. نتیجه بررسی‌ها در این فهرست حاکی از برتری اپل باتوجه به امتیاز کلی ۸.۶۵ در همه زمینه‌ها از رقبا بوده است. کاملاً واضح است که این شرکت در دنیای کامپیوتر نیز در صدر لیست جای گرفته است.

از طرفی در دیگر دسته‌بندی‌ها نیز که اپل در آن‌ها جایگاه نخست را دارد شامل نوآوری، مدیریت افراد، استفاده از دارایی‌های سازمانی، مسئولیت اجتماعی، کیفیت مدیریت، شایستگی مالی، ارزش سرمایه‌گذاری بلندمدت، کیفیت محصولات و خدمات، و رقابت‌مندی جهانی خواهد شد.

فورچون در این رابطه بیان داشته است: «بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری احتمالاً با دوره نسبتاً سختی روبه‌رو هستند، اما بیست‌وپنجمین نسخه تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان نشان می‌دهد که همتایان این غول‌ها مثل همیشه به این شرکت‌ها احترام می‌گذارند».

به‌نظر شرکت اپل به‌عنوان سازنده محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف دوره اوج خود را سپری می‌کند. این شرکت با آیفون حضور بسیار فعالی در بازار موبایل دارد و با مک‌ها در بازار کامپیوتر توانسته نیاز کاربران را فراهم کند. اگرچه ارزش بازار اپل در چند وقت گذشته افت نسبی را ثبت کرده، اما شرایط بازار در‌مجموع برای همه شرکت‌ها آنچنان خوب نبوده است. ارزش بازار این شرکت درحال‌حاضر ۲.۴۵ تریلیون دلار است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص لیست تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان در سال ۲۰۲۲ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب