uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

استیو وزنیاک: شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز بسیار است اما او آنقدر باهوش نیست!

0 10


استیو وزنیاک هم‌بنیان‌گذار اپل صحبت‌های جالبی درمورد شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز کرده که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

استیو وزنیاک هم‌بنیان‌گذار اپل معتقد است شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز بسیار زیاد است اما سطح هوشی ماسک با جابز اصلاً قابل مقایسه نیست.

آنطور که پیداست، وزنیاک به علم و هوش ایلان ماسک اعتقادی ندارد و او را به فریب دادن جهان در تکنولوژی خودران خودروهای شرکت تسلا متهم کرده است. او می‌گوید، ایلان ماسک با این ادعا پول و سرمایه خانواده‌اش را به یغما برده است.

بیشتر بخوانید: طعنه بیل گیتس به ایلان ماسک : ساخت واکسن و نجات انسان‌ها را به سفر به مریخ ترجیح می‌دهم!

مقایسه شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز از نظر استیو وزنیاک

گروهی از مردم به ایلان ماسک و اهدافش اعتقاد فراوانی دارند، اما گروهی دیگر به‌شدت از او متنفرند. آن‌طور که به نظر می‌رسد استیو وزنیاک، هم‌بنیان‌گذار اپل، تا حد زیادی به دسته‌ی دوم نزدیک است. وزنیاک می‌گوید: «ماسک با طرح ادعاهای نادرست درباره‌ی فناوری خودران تسلا پول او و خانواده‌اش را «به سرقت برد.»

وزنیاک در مصاحبه‌ای با شبکه‌ی CNBC گفت:

ایلان ماسک شباهت‌های زیادی با استیو جابز، هم‌بنیان‌گذار فقید اپل دارد اما وقتی بحث به کارآفرینی می‌رسد، استعداد ماسک در حد و اندازه‌ی جابز نیست. ایلان ماسک همچون استیو جابز تمایل دارد به‌عنوان فردی مهم دیده شود و همچون رهبر یک فرقه باشد. با این‌حال وقتی به ایلان ماسک و تسلا نگاه کنید، صداقت زیادی نمی‌بینید.

مقایسه شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز از نظر استیو وزنیاک

مصاحبه استیو وزنیاک، هم‌بنیان‌گذار اپل با شبکه‌ی CNBC

استیو وزنیاک می‌گوید بسیاری از مردم بدون توجه به آنچه افرادی مثل ایلان ماسک و استیو جابز می‌گویند، دنباله‌رو آن‌ها می‌شوند: «این افراد از نقطه‌ی قضاوت‌شدن عبور می‌کنند. بسیاری از فرقه‌ها این‌چنین هستند.» وزنیاک در مصاحبه‌اش تأکید کرد که «این چیز خوبی نیست.»

استیو وزنیاک می‌گوید زندگی‌اش همیشه بر پایه‌ی صداقت کامل پیش رفته، صفتی که نمی‌توان به ایلان ماسک نسبت داد:

«ایلان ماسک و تسلا با گفتن چیزهایی که ما به واقعی‌بودن آن‌ها باور داشتیم، از خانواده‌ام، خودم و همسرم پول زیادی دزدیدند.»

استیو وزنیاک در حال اشاره به خودروی تسلایی است که در سال ۲۰۱۶ خریداری کرد، زمانی که تسلا قابلیت کمک‌راننده‌ی FSD را به‌صورت بتا ارائه داد. در آن زمان ایلان ماسک گفته بود: «خودروی تسلا تا پایان سال ۲۰۱۶ می‌تواند در سراسر آمریکا به‌صورت کاملا خودران حرکت کند.»

وزنیاک و همسرش ۵۰٬۰۰۰ دلار برای خودروی دیگری که هشت دوربین و تعداد بیشتری حسگر داشت خرج کردند. ماسک گفته بود:

آن خودرو تا پایان سال ۲۰۱۷ می‌تواند بدون دخالت راننده به حرکت دربیاید.

مقایسه شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز از نظر استیو وزنیاک

وزنیاک می‌گوید سیستم خودران خودروی تسلا فاصله‌ی زیادی با آنچه ایلان ماسک وعده داده بود دارد: «این سیستم همیشه دچار خطا می‌شود. رانندگی با FSD تجربه‌ای ناخوشایند و ترسناک است

به گزارش تک‌اسپات، وزنیاک با وجود انتقادات شدیداللحنش می‌گوید که برخی از ویژگی‌های ایلان ماسک را ستایش می‌کند. از نگاه او، ایلان ماسک تأثیر به‌سزایی روی مهاجرت از خودروهای مبتنی‌بر سوخت فسیلی به خودروهای برقی داشته است.

وزنیاک در رابطه‌با هم‌بنیان‌گذار فقید اپل می‌گوید:

استیو جابز واقعا آن‌قدر هم دروغگو نبود. اما گفته‌هایش را به‌شیوه‌ای مطرح می‌کرد که مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره شباهت‌های ایلان ماسک به استیو جابز تز نظر استیو وزنیاک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب