uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تحریم سایت‌های داخلی همزمان با را‌ه‌اندازی سامانه ضدتحریم ۴۰۳!

0 16


در پی راه‌اندازی سامانه ۴۰۳ جهت ایجاد دسترسی برای برنامه‌نویسان ایرانی به سایت‌های تحریمی، برخی کارشناسان این امر را باعث تحریم سایت‌های داخلی می‌دانند.

با رونمایی از سامانه‌‌ ۴۰۳ جهت ارائه دسترسی برنامه‌نویسان ایرانی به سایت‌های تحریمی، به عقیده تعدادی از کارشناسان اجرای این طرح منجر به ایجاد برخی مشکلات برای تعدادی از کسب‌وکارهای آنلاین شده است.

این معضل به شکلی بوده که اپلیکیشن یا سایت برخی از این کسب و کارها با اینترنت یک اپراتور در دسترس قرار دارد، اما با اینترنت اپراتور دیگری در دسترس نیست. به‌نظر می‌رسد که اعمال تغییرات در بعضی روترها جهت راه‌اندازی سامانه ضد تحریم ۴۰۳، منجر به بروز اختلالات اخیر در دسترسی‌‌‌های اینترنتی شده است. در واقع این طرح خود به نوعی باعث تحریم سایت‌های داخلی شده است.

بیشتر بخوانید: مدیر رگولاتوری: کیفیت پایین اینترنت تصور واهی مردم است!

تحریم سایت‌های داخلی با ایجاد سامانه ۴۰۳

اوایل دی ماه امسال «عیسی زارع‌‌‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وعده ارائه ابزار دور زدن تحریم‌‌‌ها برای برنامه‌‌‌نویسان ایرانی را داد، وی در نهایت هفته‌‌ گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن اعلام وجود مشکلاتی در دسترسی برنامه‌نویسان و محققان کشور به سایت‌های تحریمی بیان داشت: «از امروز با کمک بخش خصوصی سرویسی راه‌اندازی شده که پژوهشگران و برنامه‌نویسان کشور می‌توانند به تمام سایت‌های تحریم‌شده با حداکثر سرعت دسترسی داشته باشند».

تحریم سایت‌های داخلی

او در مورد دلیل نام‌گذاری این سرویس به ۴۰۳ به این شکل توضیح داد: «وقتی کاربران می‌‌‌خواهند به سایت‌‌‌هایی که ما را تحریم کرده‌‌‌اند وارد شوند، خطای ۴۰۳ می‌دهد و به همین خاطر هم این نام برای این سرویس انتخاب شده است».

درحال‌حاضر پس از گذشت چند روز از رونمایی این سامانه، تعدادی از کارشناسان اعلام داشتند که علت بروز مشکل در دسترسی به سرویس‌‌‌های آنلاین برخی کسب‌وکارهای داخلی، احتمالا ارتباطی با ایجاد این سامانه و تغییراتی در سیستم شبکه داشته باشد. طبق همین ادعاها به احتمال قوی، اعمال تغییرات در برخی روترها به‌منظور اجرای فرایند سامانه ضد‌تحریم ۴۰۳، منجر به بروز اختلالات اخیر در دسترسی‌‌‌های اینترنتی شده است.

وی در ادامه نسبت به کارکرد سامانه ۴۰۳ اضافه کرد: «سامانه https: / / 403online می‌تواند این دسترسی را ایجاد کند و فعلا ۲۰۰ سرویس پرکاربرد از طریق این سامانه امکان دسترسی دارد».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تحریم سایت‌های داخلی با راه‌اندازی سامانه ۴۰۳ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب