uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

چگونه اعلان‌ها و هشدارهای مهم درگوشی‌های اندرویدی را بازیابی کنیم؟ |

0 13


دستگاه‌های اندرویدی به تعدادی تنظیمات مجهز شده‌اند که به شما کمک می‌کنند تا تجربه بهتری از استفاده از گوشی‌های هوشمند داشته باشید.

به گزارش رایااستور و به نقل از روزنامه سان، یکی از این ویژگی‌ها شامل «تاریخچه (سابقه)اعلان» است که در دستگاه‌هایی که اندروید ۱۱ و بالاتر دارند در دسترس است.

سابقه اعلان چیست؟

وقتی دائما درایمیل‌ها، پیام‌ها، به‌روزرسانی‌ها و هشدارها غرق می‌شویم، کمتر متوجه اعلان‌های مهم در تلفن‌هایمان می‌شویم. شاید نیز مانند بسیاری از مردم، احتمالا اعلان‌های خود را پاک می‌کنید تا احساس آسودگی و سبکی بیشتری کنید.با این حال، با استفاده از تنظیم جدید در گوشی‌های اندرویدی، اکنون کاربران می‌توانند به هر پیام مهمی که ممکن است پاک کرده باشند، دسترسی داشته باشند.

چگونه اعلان‌های پاک شده بازیابی می‌شوند؟

با روشن کردن گزینه سابقه اعلان، می‌توانید هشدارهای از دست رفته ۲۴ ساعت گذشته را بررسی کنید. فقط کافیست به تنظیمات بروید گزینه‌های ضربه زدن روی اعلان‌ها > از اعلان‌ها (Settings > tap Notifications > from the notifications)، را تغییر دهید و روی تنظیمات پیشرفته ضربه بزنید. پس از انجام این کار، به گزینه سابقه اعلان (Notification history) بروید و آن را را فعال کنید. پس از فعال شدن، روی سابقه (History) در قسمت اعلان ضربه بزنید تا هشدارهای گذشته خود را ببینید.

این تنها یکی از بسیاری از تنظیمات مفید اندروید است که می‌تواند به بهبود تجربه کاربری شما کمک کند. ابزار مفید دیگر Hold for Me (برایم در فهرست انتظار بگذار) است که در گوشی‌های گوگل پیکسل (Google Pixel) موجود است. این ویژگی در انتظار شما می ماند و از طریق یک اعلان به شما اطلاع می دهد که تماس فعال شده است. این یک ابزار هوشمندانه برای کسانی است که از معطل ماندن پست خط تلفن متنفرند. برای فعال کردن این کار، ابتدا به برنامه Phone by Google در دستگاه Pixel خود بروید. آن را باز کنید، سپس روی دکمه منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. از آنجا، تنظیمات را از منوی کشویی انتخاب کنید، سپس روی Hold for Me ضربه بزنید و آن را روشن کنید.

بیشتر بخوانید:

منبع:
hamshahrionlineمنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب