uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

هزینه تولید آیفون ۱۴ پرو مکس برای اپل تنها ۴۵۴ دلار است

0 16


قیمت مدل پایه آیفون ۱۴ پرو مکس ۱,۰۹۹ دلار است اما چه فکر می‌کنید اگر بدانید تولید هر دستگاه آن تنها ۴۵۴ دلار برای اپل آب می‌خورد؟ جزئیات جالب از هزینه تولید iPhone 14 Pro Max را در شهر سخت افزار بخوانید.

هزینه تمام شده آیفون ۱۴ پرو مکس برای اپل

طبق برآوردهای شرکت Counterpoint هزینه تمام شده قطعات و مونتاژ هر دستگاه آیفون iPhone 14 Pro Max با ۱۲۸ گیگابایت حافظه برای اپل تنها ۴۵۴ دلار است که در نسخه با پشتیبانی از شبکه‌های بالای ۶ گیگاهرتز (mmWave) نهایتاً ۴۷۴ دلار است. به این ترتیب متوسط هزینه تولید تولید و مونتاژ آیفون ۱۴ پرو مکس حدود ۴۶۴ دلار برآورد می‌شود.

طبق همین برآوردها، تولید هر دستگاه آیفون ۱۴ پرو مکس نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس حدود ۳.۷ درصد برای اپل گران‌تر تمام می‌شود، این در حالی است که اپل قیمت اقدام به افزایش قیمت نکرده است.

شرکت خصوصی Counterpoint می‌گوید هزینه تهیه صفحه نمایش، پردازنده و مجموعه دوربین آیفون ۱۴ بیشتر از سری آیفون ۱۳ است و سهم بیشتری از قیمت تمام شده آن دارند.

برآورد Counterpoint حاکی از افزایش ۱۱ دلاری هزینه تولید چیپست این نسل (A16 Bionic) برای اپل است که ۲۰ درصد هزینه تولید آیفون ۱۴ پرومکس را شامل می‌شود. همچنین هزینه تولید صفحه نمایش آیفون ۱۴ پرو مکس که از AOD پشتیبانی می‌کند، ۱ درصد بیشتر از نسل قبل است.

مجموعه دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس هم ۶.۳۰ دلار بیشتر از آیفون ۱۳ پرو مکس برای اپل آب می‌خورد.

در همین باره بخوانید:

ورود گوشی های سری آیفون ۱۴ به کشور ممنوع شد

نکاتی که باید درباره گوشی‌ها و شبکه‌های ۵G بدانید

جالب اینکه قطعات مرتبط با شبکه موبایل آیفون ۱۴ پرو مکس در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو مکس حدود ۱۳ دلار ارزان‌تر تمام می‌شود. بخش دیگری از هزینه تولید آیفون ۱۴ پرو مکس به قطعات طراحی شده توسط خود اپل مربوط می‌شود که حدود ۲۲ درصد هزینه تولید آن را تشکیل می‌دهد.

در آیفون ۱۴ پرو مکس تراشه‌های کنترلر تاچ، ارتباط به یسیم، صدا و تغذیه توسط خود اپل طراحی شده‌اند.

در حالی که هزینه تمام شده هر دستگاه آیفون ۱۴ پرو مکس برای اپل تنها ۴۲ درصد قیمت فروش آن است، اما آنچه که اشاره شد صرفاً شامل قطعات و مونتاژ می‌شود. بدیهی است که هزینه‌های بیشتری چون تحقیق و توسعه، نرم افزار و پشتیبانی، حمل و نقل و بازاریابی هم وجود دارد.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب