uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

کارت گرافیک قدیمی ۳dfx Voodoo با قیمت ۱۵ هزار دلار به فروش رفت

0 16


۳dfx بیشتر از ۲۰ سال پیش با پردازنده های گرافیکی خود توانست تغییرات مثبت زیادی در حوزه گرافیک کامپیوتر و گیمینگ به وجود آورد. اکنون یک مدل قدیمی ۳DFX Voodoo5 که هیچ گاه عرضه نشده بود، با قیمتی بالا به فروش رفته است. با ادامه خبر در شهر سخت افزار همراه باشید.

کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 هیچ گاه عرضه نشد. این کارت گرافیک توسط شرکت قدیمی حوزه سخت‌افزار یعنی ۳dfx تولید شده بود که بعدها توسط انویدیا خریداری شد. کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 به دلیل تاخیرهای پیاپی و باگ‌های پرتعداد نتوانست به بازار راه پیدا نماید، اما می‌توانست پیشرفته‌ترین کارت گرافیک زمان خود باشد.

در همین رابطه بخوانید:

– خودتان کارت گرافیک خانگی ارزان قیمت بسازید! (+تصاویر)

مشخصات کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 6000

کارت گرافیک Voodoo 5 6000 یک اسلات دارد و از ۴ پردازنده گرافیکی VSA-100 تشکیل شده است. هرکدام از این پردازنده‌ها از ۱۴ میلیون ترانزیستور برخوردارند تا ۳dfx یکی از پیشرفته‌ترین محصولات سخت‌افزاری در زمان خود را تولید کرده باشد.

در صورت رفع باگی که موجب نازساگاری این کارت گرافیک با پردازنده‌های پنتیوم گوگل شده بود، ۳DFX Voodoo5 به احتمال زیاد از هر دو کارت گرافیک GeForce 2 GTS/Ultra و Radeon 7500 بهتر عمل می‌کرد. این محصول  از ۱۲۸ مگابایت حافظه گرافیکی برخوردار بود تا از همه رقیبان خود در آن دوران بهتر باشد.

مزایده کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 6000

اکنون یک نمونه از کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 6000 در پلتفرم eBay به قیمتی بسیار بالا به فروش رفته است. فروشنده این کارت که یکی از مهندسان ۳dfx به شمار می‌آید، گفته بسیاری از باگ‌ها برطرف شده‌اند و پشتیبانی کامل از ۸X FSAA در این محصول وجود دارد. 

با ۶۴ پیشنهاد، کارت گرافیک ۳DFX Voodoo 5 6000 در انتها با قیمت ۱۵ هزار دلار فروخته شده که ۵۰ برابر از کارت گرافیک Voodoo 5 5500 که در سال ۲۰۰۰ عرضه شده بود بیشتر است.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب