uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

امکان قرار دادن ویدئوهای پولی و کسب درآمد از تیک تاک فراهم می‌شود

0 12




تیک تاک ظاهرا قصد دارد امکان قرار دادن ویدئوهای پولی و کسب درآمد از پلتفرم خود را برای کاربران فراهم کند‌. تیک تاک برای این منظور می‌خواهد یک قابلیت جدید ارایه کند تا خالقان محتوا بتوانند از بازدید ویدیوهای خود کسب درآمد کنند. به این روش در اصطلاح دیوارپرداخت (Paywall) می گویند که به معنای پرداخت هزینه برای هر بازدید است و در پلتفرم‌های دیگر احتمالا مشابه آن را دیده‌اید.

منابع نزدیک به تیک تاک گفته‌اند این شرکت هم‌اکنون در حال توسعه یک قابلیت جدید پی‌وال است که به خالقان محتوا اجازه دریافت حداقل یک دلار یا هر قیمتی که خودشان می‌خواهند از ویدیوهایشان می‌دهد. بنابراین، این ویدیوها فقط برای کسانی که هزینه مذکور را پرداخت کنند قابل مشاهده خواهند بود. البته هنوز معلوم نیست که سیستم جدید چگونه کار خواهد کرد و سودهای به دست آمده چگونه بین خالقان محتوا و تیک تاک تقسیم خواهد شد.

قابلیت جدید تیک تاک همچنین به اینفلوئنسرها اجازه خواهد داد تا از برخی ویدیوهای محبوب خود پول بیشتری کسب کنند. تیک تاک همچنین قصد دارد تغییراتی در قابلیت Creator Fund خود ایجاد کند تا رضایت کاربران از آن افزایش یابد. اخیرا نارضایتی زیادی از این قابلیت به‌خاطر پرداخت‌های کم آن وجود داشت. ظاهرا در نسخه جدید این قابلیت، تمرکز تیک تاک روی خالقان محتوای محبوب‌تر که تعداد فالوورهای آن‌ها به جای حداقل ۱۰ هزار نفر، ۱۰۰ هزار نفر باشد خواهد بود.

منابع نزدیک به تیک تاک ادعا کرد‌ه‌اند در نسخه جدید Creator Fund، خالقان محتوا پول بیشتری دریافت خواهند کرد. تیک تاک همچنین می‌خواهد بخشی از بودجه این صندوق را به صورت پاداش به کسانی که ویدیوهای طولانی‌تری ‌بسازند پرداخت کند. تیک تاک هنوز این تغییرات را به‌طور رسمی تایید نکرده اما این شرکت در بیانیه‌ای گفته است که خود را متعهد به ارائه روش‌های جدیدی می‌داند که پلتفرم تیک تاک را برای خالقان محتوا تاثیرگذار و ارزشمند خواهند کرد.

حالا باید ببینیم تیک تاک دقیقا چه برنامه‌هایی برای بهبود شبکه اجتماعی خود در سر دارد.





منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب