uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

بنچ‌مارک گیک‌بنچ ۶ بطور رسمی معرفی شد

0 10


به گزارش رایااستور، نسخه جدید بنچمارک محبوب گیک‌بنچ امروز معرفی شده است. Primal Labs به عنوان توسعه دهنده این بنچمارک اکنون گیک بنچ ۶ را رونمایی کرده که قادر است به شکل واقع‌گرایانه‌تری عملکرد گوشی‌های هوشمند را تحلیل کند. بسیاری از متودهای اندازه‌گیری در گیک بنچ ۶ بروز شده‌اند.

با افزایش سرعت گوشی‌های هوشمند و همچنین اهمیت بالای کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در تجربه کلی کاربر، بنچمارک‌های قدیمی نمی‌توانند قیاس مناسبی از محصولات جدید به ارمغان آورند. Primal Labs اکنون از گیک بنچ ۶ رونمایی کرده تا بنچمارک گوشی‌های هوشمند جدید، واقع‌گرایانه‌تر شود.

تغییرات بنچمارک گیک بنچ ۶

از مجموعه تغییرات بنچمارک گیک بنچ ۶ می‌توان به تصاویر بزرگ‌تر و کتابخانه عظیم‌تری از تصاویر برای تست‌های مربوطه اشاره کرد. همچنین مثال‌های بیشتر و بروزتری از خواندن PDF به این تست افزوده شده‌اند.

تست‌های جدید بنچمارک GeekBench 6 با توجه بیشتر به نیازهای روزمره کاربران، مواردی همچون آزمایش تار شدن پس زمینه در هنگام تماس ویدئویی، فیلترهای عکس در شبکه‌های اجتماعی و تشخیص اشیا با استفاده از هوش مصنوعی در زمان عکاسی را شامل می‌شود. با توجه به این موارد، حجم گیک بنچ ۶ در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده است.

گیک‌بنچ 6

در بنچمارک گیک بنچ ۶ نگاه به عملکرد تک هسته‌ای به عنوان یکی از شاخص‌های عملکرد کمرنگ شده است. Primal Labs اعتقاد دارد که کاربردهای واقعی گوشی‌های هوشمند، کمتر از قبل به این شاخص وابسته هستند و سایر شاخص‌های سخت‌افزاری نقش مهم‌تری در عملکرد گوشی ایفا می‌کنند. با توجه به افزایش کاربردهای یادگیری ماشین، نتایج چند هسته‌ای نیز با تغییراتی روبرو خواهند شد.

اپلیکیشن GeekBench 6 همچنین در تست پردازنده گرافیکی نیز بهتر از قبل عمل خواهد کرد. هدف اصلی Primal Labs را باید مقایسه دقیق‌تر بین پلتفرم‌های مختلف دانست که با داده‌های جدید در حوزه یادگیری ماشین و اندازه‌گیری عملکرد گرافیکی، به این مهم دست پیدا خواهد کرد.

گفتنی است که اپلیکیشن گیک بنچ ۶ مثل گذشته برای کاربردهای غیر تجاری رایگان خواهد بود. این نرم‌افزار برای اندروید، iOS، ویندوز، لینوکس و مک عرضه می‌شود.

جدیدترین اخبار حوزه تکنولوژی را از صفحه فناوری ما دنبال کنید.

خبرهای بیشتری بخوانید:

منبع:
آخرین خبرمنبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب