uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تماس تصویری از طریق تلفن همراه؛ فناوری ۲۰ سال پیش به زودی روی شبکه های موبایل ایران فعال می‌شود!

0 15


تماس تصویری برای گوشی های هوشمند از زمان ورود شبکه ارتباطی ۳G در جهان فعال شده و یک فناوری تازه به شمار نمی‌آید. با این وجود وزیر ارتباطات بعد از بیست سال امروز با هیجان از فعال شدن ویدئوکال در شبکه موبایل ایران خبر داده است.

عدم دسترسی به فناوری‌های جدید در زمان ورود موضوع جدیدی برای کاربران فناوری در ایران نیست. با این حال قابلیت تماس تصویری اپلیکیشن‌های موبایل که البته آن هم در ماه‌های گذشته به دلیل فیلترینگ به شدت دسترسی به آن محدود شده، نیاز به ویدئوکال با شبکه موبایل را به حداقل رسانده است.

اولین گوشی با قابلیت تماس تصویری

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات از فعالسازی امکان تماس تصویری با گوشی بدون نیاز به گوشی در آینده نزدیک خبر داده است. باید گفت اولین گوشی مجهز به امکان تماس تصویری در سال ۱۹۹۶ به بازار آمد.

زارع پور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: «به‌زودی‌ تماس تصویری از طریق تلفن همراه بدون نصب نرم افزار فعال خواهد شد و هزینه زیادی نیز نخواهد داشت.»منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب