uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

تماس تصویری از طریق تلفن همراه فعال می شود

0 17


وزیر ارتباطات خبر داد:

وزیر ارتباطات از تماس تصویری از طریق تلفن همراه بدون نصب نرم افزار خبر داد.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: به‌زودی تماس تصویری از طریق تلفن همراه بدون نصب نرم افزار فعال خواهد شد و هزینه زیادی نیز نخواهد داشت.
وی همچنین با بیان اینکه قوانین «لندینگ رایت» ایران را رسما به استارلینک ابلاغ کردیم و منتظر پاسخ هستیم، افزود: طبق قواعد اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، هر اپراتوری که قصد ارائه سرویس به کشوری را دارد باید قوانین لندینگ رایت آن کشور را رعایت کنند.
زارع پور تصریح کرد: اگر استارلینک مانند سایر اپراتورها قوانین سرزمینی را رعایت کند، از فعالیت آنها استقبال می کنیم.
وزیر ارتباطات با یادآوری اینکه با کمک بخش خصوصی امکان دسترسی به سرویس های (فیلتر شده از خارج) فراهم شده است، توضیح داد: البته سرویس های دیگری هم توسط بخش خصوصی و با حمایت وزارت ارتباطات راه اندازی شده یا خواهد شد تا این محدودیت ها برای نخبگان کشور برداشته شود.
وی در خصوص اهمیت سایتهای فیلترشده از سوی کشورهای خارجی، گفت: اغلب این سایت ها علمی، تخصصی و برای برنامه نویس هاست و ما عملا در دسترسی به آنها تحریم شده ایم.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب