uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

فناوری‌های نوین جایگاه ویژه‌ای در تامین نیازهای اصلی مردم دارند

0 17به گزارش «نبض فناوری»، محمد همت سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار با یاسر جبرئیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام از نقش و تاثیر توانمندی کشور در صنعت آب و فاضلاب در قدرت و اقتدار ملی گفت و افزود: وضعیت و جایگاه فعلی کشور در زمینه دانش و فناوری آب و فاضلاب با پیش از انقلاب؛ جهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

وی افزود: این توفیقات و پیشرفت‌ها از تلاش و از جان گذشتگی شهدا و مجاهدت دانشمندان و صنعتگران کشور منتج شده و دنیا را متحبر کرده است.

همت، ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های آتی ستاد در حوزه توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط زیست، بیان کرد: باید با اتکا و باور به توانمندی‌های داخلی؛ زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم کنیم. اعتقاد دارم که رفع موانع موجود توسط مسئولان در کنار تلاش و مجاهدت جوانان و نخبگان، کشور را به قله‌های علم و فناوری جهان می‌رساند.

جبرئیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام نیز در این دیدار ضمن ابراز امیدواری از افزایش شتاب حرکت کشور در علم و فناوری، بر جایگاه خاص و راهبردی دانش و فناوری آب در حکمرانی و اقتدار ایران تاکید کرد.

وی معتقد است: تامین نیازهای اساسی و پایه‌ای مردم جزء وظایف اصلی حاکمیت بوده و فناوری‌های نوین جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد.

در این دیدار دو طرف بر ضرورت توجه به اصول حکمرانی اسلامی به ویژه، مشارکت مردم. شفافیت و پاسخگویی تاکید کردند.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب