uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

فیلترینگ محتوای نامناسب در موتور جستجوی گوگل اعمال می‌شود

0 16


جهت جلوگیری از مواجهه ناخواسته کاربران با محتوای غیراخلاقی یا خشونت آمیز، فیلترینگ محتوای نامناسب در موتور جستجوی گوگل در دستور کار قرار گرفت.

در حال حاضر گوگل مشغول آماده‌سازی شرایط برای ایجاد تغییراتی در ویژگی جست‌وجو امن خود است. احتمالاً در آینده‌ای نزدیک حتی با وجود غیرفعال بودن فیلتر جست‌وجو امن، هر نوع مطلب غیراخلاقی و خشونت‌آمیزی که ممکن است به‌دنبال جست‌وجو شما ظاهر شود، به صورت تار به نمایش درآید.

لازم به ذکر است که جست‌وجو امن گوگل به عنوان ابزاری برای غیرفعال‌سازی نمایش نتایج جست‌وجو گوگل همراه با خشونت، خونریزی و تصاویر غیراخلاقی تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: سرچ بات نیوا (Neeva) معرفی شد؛ گوگل بارد را فراموش کنید، رقیب اصلی ChatGPT اینجاست!

قابلیت فیلترینگ محتوای نامناسب در موتور جستجوی گوگل

در روز جشن روز جهانی اینترنت امن‌تر، گوگل با انتشار پستی در صفحه خود در مورد نحوه حفظ امنیت کاربران هنگام وب‌گردی اظهاراتی را اعلام کرد. در آن پست، گوگل از ایجاد تغییری در ویژگی جست‌وجو امن خود خبر داد.

گوگل در این رابطه بیان داشت: «در ماه‌های آینده، ما اقدامات حفاظتی خود را افزایش خواهیم داد تا از شما و خانواده‌تان در مواجهه ناخواسته با مطالب نامناسب جلوگیری کنیم. در حال حاضر ویژگی جست‌وجوی امن به‌طور پیش‌فرض برای کاربرانی که با سن زیر ۱۸ سال وارد سیستم شده‌اند فعال است؛ اما به زودی این قابلیت حتی در صورت خاموش بودن نیز مطالبی که از نگاه کاربران نامناسب است را برای تمامی افراد تار خواهد کرد».

فیلترینگ محتوای نامناسب در موتور جستجوی گوگل

طبق اعلام گوگل در هفته‌های آینده ویژگی جست‌وجوی امن توسعه خواهد یافت تا هرگونه محتوای احتمالی که باعث ایجاد نارضایتی کاربران خواهد شد را تار کند، حتی با قرارگیری Safe Search در حالت غیرفعال نیز در تنظیمات گوگل این اتفاق خواهد افتاد.

طبق گزارش اندرویدآتوریتی و به اعلام این غول فناوری هدف از این تغییرات جلوگیری از روبرویی ناخواسته کاربران با این مطالب است؛ اما برای کسانی که قصد عدم تار شدن این محتوا در نتایج جستجو خود را دارند، غیرفعال‌سازی این ویژگی از بخش تنظیمات امکان‌پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص فیلترینگ محتوای نامناسب در موتور جستجوی گوگل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب