uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

پنتاگون یک گروه پهپادی بزرگ برای نابودی هر نوع ساختار دفاعی توسعه می‌دهد

0 11


پنتاگون قصد تشکیل یک گروه پهپادی بزرگ از هزاران پهپاد را داشته تا با حمله از آسمان، زمین و آب اقدام به نابودی دفاع دشمن کنند.

به گزارش دیلی میل، پروژه ساخت گروه پهپادی بزرگ با نام AMASS در اولویت بالایی قرار داشته و در واقع مجموعه‌ای از جنگ‌افزارهای خودکار بوده که در مقیاس بسیار بزرگ و غیرقابل مقایسه‌ای به کار برده خواهند شد. البته AMASS همچنان در مرحله برنامه‌ریزی پروژه قرار دارد اما آژانس دارپا در حال جمع‌آوری پیشنهادات از پشتیبانان مالی جهت انعقاد قرارداد ۷۸ میلیون دلاری در همین زمینه است.

از سال ۲۰۰۱ میلادی ارتش آمریکا اقدام به بهره‌برداری از وسایل نقلیه هوایی بی سرنشین در میدان جنگ کرده اما از آن هنگام تا به امروز ابزارهای کوچک‌تر با قابلیت‌های حضور مخفیانه بیشتر در میدان جنگ را به کار برده تا به صورت پنهانی عملیات عبور ازخطوط دشمن را به پایان برسانند.

بیشتر بخوانید: برنامه جامع پنتاگون برای استفاده از جنگ‌افزاری هوش مصنوعی ابلاغ شد

ساخت گروه پهپادی بزرگ توسط پنتاگون

با اینکه این فناوری روش جنگ آمریکا را با تغییر بزرگی روبرو خواهد کرد اما کارشناسان در صنعت نسبت به آن نگرانی‌ها و تردیدهایی را دارند. در همین راستا، «زاخاری کالنبورن»، از دانشگاه جورج میسون در ویرجینیا بیان داشت: «همزمان با گسترش حجم لشکر ابزارها، مدیریت آن‌ها برای انسان‌ها غیرممکن می‌شود».

در این پروژه بزرگ پهپادهای کوچک مجهز به اسلحه‌ها و ابزارهای ناوبری و ارتباطات خواهند بود و قابلیت‌های مختلف از جمله اختلال در سیگنال رادار و حملات مرگبار را خواهند داشت. پروژه AMASS دارپا به صورت ناگهانی و همزمان هزاران پهپاد را رها خواهد کرد تا چند کار را بدون دخالت انسان به انجام برسانند.

گروه پهپادی بزرگ

کالنبورن در این باره اعلام داشت: «در تئوری AMASS ممکن است یک پروژه غیر مرگبار باشد که برای اختلال در سیگنال ها یا دیگر حملات و همچنین برای پشتیبانی از پلتفرم‌های دیگر به کار رود. با این وجود این امر به نظرم غیر محتمل است».

توسعه این پروژه شامل آزمایش‌هایی با لشکر واقعی و مجازی از پهپادها خواهد بود که به آرامی و طی مراحل مختلف حجم و پیچیدگی آن‌ها افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تشکیل گروه پهپادی بزرگ توسط پنتاگون چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب