uppertech
اخبار علمی و فناوری، راهنمای خرید، بررسی، آموزشی

اگر شما هم برنده کارت گرافیک RTX 4090 شوید، آیا آن را می‌فروشید؟

0 14


در صورتی که فکر می‌کنید کارت گرافیک گران قیمت RTX 4090 انویدیا به اندازه کافی خاص نیست، ممکن است نسخه Need For Speed آن نظرتان را جلب کند. اما اگر برنده چنین کارت گرافیک خاص و گران قیمتی شوید، آیا آن را نگه می دارید؟

سرنوشت کارت های گرافیک RTX 4090 اهدایی انویدیا

کارت گرافیک RTX 4090 انویدیا به حدی گران قیمت، پرقدرت و البته پرمصرف است که برای هرکسی مناسب نیست. به همین دلیل گیمرها غالباً سراغ کارت‌های گرافیک رده پایین‌تر سری RTX 40 می‌روند و خرید RTX 4090 به کاربران حرفه‌ای یا برخی گیمرهای مرفه محدود می‌شود.

در حالی که برای بسیاری از افراد کارت گرافیک RTX 4090 انویدیا دست نیافتی است، اما برخی هم بدون پرداخت یک دلار صاحب آن می‌شوند. خود انویدیا در یک قرعه کشی تعدادی کارت گرافیک RTX 4090 به کاربران اهدا کرده است.

تصویری که مشاهده می‌کنید متعلق به یکی از ۱۸ کارت گرافیک RTX 4090 NFS است. این کارت که تنها ۱۸ عدد از آن وجود دارد، در قرعه کشی ماه ژانویه به برندگان خوش شانس اهدا شده است.

جالب اینکه به نظر می‌رسد برخی از برندگان خوش شانس این کارت تصمیم گرفته‌اند آن را بفروشند. به همین دلیل شاهد عرضه نسخه انحصاری کارت گرافیک RTX 4090 در برخی وب سایت‌ها هستیم.

آنچه که انویدیا به برندگان اهدا کرده، نسخه اختصاصی از کارت گرافیک GeForce RTX 4090 Founders Edition با یک بک پلیت جداگانه است. این بک پلیت قابل جداسازی است و خریداران در نصب آن مختار هستند.

اهدا RTX 4090

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد چنین کارت‌های منحصر به فردی از برخی مارک پلیس‌ها سر برآورده اند. نمونه فوق ۳۲۰۰ دلار کانادا قیمت گذاری شده که معادل حدود ۲۴۰۰ دلار آمریکا است.

احتمالاً فروش چنین کارت منحصر به فردی برای ۵۵ هزار نفری که در قرعه کشی انویدیا شرکت کردند مأیوس کننده است، با این حال شانس به دست آوردن آن را به کسانی می‌دهند که خودشان هرگز چنین شانسی نداشته‌اند.

به این ترتیب به نظر می‌رسد آنهایی که از روی خوش شانسی یک نسخه منحصر به فرد از کارت گرافیک گران قیمت GeForce RTX 4090 را به دست می‌آورند، ترجیح می‌دهند آن را بفروشند.

اما شما بگویید؛ اگر آن‌قدر خوش شانس بودید که یک کارت گرافیک GeForce RTX 4090 برنده شوید، آیا تصمیم به فروش آن می‌گرفتید؟منبع

نظر

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض می‌کنیم که شما با این مسئله موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه مطلب